Svijet
"SVJEDOČIMO STVARANJU UVJETA ZA ISKORJENJIVANJE PALESTINACA": Ljekari bez granica pozivaju svjetske vođe da zaustave etničko čišćenje u Gazi
Prije 7 min0
(...) imao glavnu ulogu.
Kultura
29. Nov. 2024
0
Irski glumac Colin Farrell glumio je 2015. godine u crnoj komediji Jastog (The Lobster), koju je režirao, napisao i koproducirao nagrađivani redatelj Yorgos Lanthimos. Film je reditelj napisao u saradnji s grčkim scenaristom Efthimisom Filippouom, a glavne uloge imaju Farrell i Rachel Weisz.
Kako prenosi The Far Out Magazine, završna scena u filmu jedna je od onih koje je mnoge kritičare i gledatelje ostavila zbunjenima s neodgovorenim pitanjima. Čini se da ni sam Farrell ne zna objasniti šta se dogodilo na kraju filma. U jednom je intervjuu komentirao završetak filma te objasnio da je i sam zbunjen, prenosi Index.hr.
"Ja vam ne mogu to reći. Ni scenarista ni reditelj vam to ne mogu reći. Ali ne zato što krijemo odgovor, nego zato što odgovora nema. U filmu nema ni prije, ni poslije", rekao je tada Farrell.
Konkretno, riječ je o završnoj sceni u kojoj su gledatelji ostavljeni s neodgovorenim pitanjem - hoće li David, lik kojeg je Farrell igrao, oslijepiti samog sebe kako bi se povezao sa svojom novom partnericom.
Iako ne postoji službeno objašnjenje, glumac je sam podijelio nekoliko teorija o tome šta se dogodilo. "Iskreno, dio mene misli da on to učini. Onda dio mene misli da, kad se kamera vrati na Rachel Weisz, ja sam već u prokletom Uberu. A treći dio mene razmatra mogućnost da to ne učini, ali se vrati k njoj i kaže joj da je to učinio. Postoji toliko različitih opcija", dodao je Farrell.
Radnja filma The Lobster smještena je u blisku distopijsku budućnost, gdje su samci protjerani u hotel u kojem moraju pronaći ljubav. Ako ne uspiju, pretvaraju se u životinju. Film na satiričan način progovara o rigidnim pravilima i očekivanjima društva koja nas ograničavaju i lišavaju autentičnosti, ismijavajući pritisak da slijedimo norme i tradicije koje nam zapravo ne koriste.
U filmu su se u sporednim ulogama pojavili Olivia Colman, Jessica Barden, Jacqueline Abrahams i Roger Ashton-Griffiths.
Svijet
"SVJEDOČIMO STVARANJU UVJETA ZA ISKORJENJIVANJE PALESTINACA": Ljekari bez granica pozivaju svjetske vođe da zaustave etničko čišćenje u Gazi
Prije 7 min0
Politika
ALEKSANDRA PANDUREVIĆ UVJERENA: "Čović neće svoju sudbinu vezati za političku sudbinu Dodika"
Prije 21 min0
Evropa
NOVI NJEMAČKI KANCELAR REZOLUTAN: "Imat ćemo najsnažniju vojsku na evropskom kontinentu!"
Prije 30 min0
Svijet
ZBOG OBJAVE NA X-u: Britanac osuđen na 10 godina zatvora u Saudijskoj Arabiji
Prije 31 min0
Kultura
POZNATI GLUMAC ZAPAO U DUGOVE: Postao žirant, pa mu banka…
11. Maj 20250
Kultura
CORAXOV KUTAK SA DVIJE ILUSTRACIJE: Vučić prvo pere noge Putinu, a onda, kao u cirkusu, iskače iz...
12. Maj 2025
Kultura
"SB" U WHITNEY MUZEJU U NEW YORKU: Portret bivše prve dame u fokusu, Michelle Obama progovorila zašto nije prisustvovala Trumpovoj inauguraciji (FOTO)
12. Maj 20250
Kultura
TUŽNA VIJEST IZ SARAJEVA: Preminula arhitektica i umjetnica Ognjenka Finci
Prije 2h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.