FILM JE DOSAD ZARADIO 320 MILIONA DOLARA: Gladijator II je najprofitabilniji film u karijeri Denzela Washingtona

Zahvaljujući filmu Gladijator II Ridleyja Scotta, Washington je ostvario najveću zaradu u dugogodišnjoj karijeri. Glumeći zloglasnog negativca Macrinusa u dugo iščekivanom nastavku, Washington ne oduševljava samo kritičare nego i privlači publiku u rekordnom broju.

  • Kultura

  • 06. Dec. 2024  06. Dec. 2024

  • 0

Denzel Washington, jedan od najcjenjenijih holivudskih glumaca, upravo je postigao još jedan značajan uspjeh u svojoj izuzetnoj karijeri. Zahvaljujući filmu Gladijator II Ridleyja Scotta, Washington je ostvario najveću zaradu u dugogodišnjoj karijeri. Glumeći zloglasnog negativca Macrinusa u dugo iščekivanom nastavku, Washington ne oduševljava samo kritičare nego i privlači publiku u rekordnom broju.

Film je dosad zaradio impresivnih 320 miliona dolara širom svijeta, čime je nadmašio zaradu od 267 miliona dolara Washingtonovog prethodnog kinohita Američki gangster. Zanimljivo je da je i taj film režirao Ridley Scott. Uz to, dodatna zarada povećala je ukupnu Washingtonovu filmsku zaradu na preko 4.8 milijardi dolara. Ako Gladiator II nastavi ovim tempom, mogao bi pomoći Washingtonu da premaši prag od 5 milijardi dolara, piše Collider.

 Washingtonova dominacija na kinoblagajnama potvrđuje njegov izuzetan talenat i globalnu popularnost. Gladijator II i Američki gangster su među njegovim najuspješnijim filmovima. Treći je akcijski triler Sigurna kuća (207 miliona dolara), a slijedi Philadelphia (201 milion dolara), koji je učvrstio njegov status jednog od najcjenjenijih dramskih glumaca.

Serijal Pravednik ostvario je stabilnu zaradu od približno 190 miliona dolara po filmu, dok mogućnost uloge u trećem filmu Black Panther obećava novi vrhunac.

Zasada Gladijator II ostaje najveći hit, predvođen Washingtonom i Paulom Mescalom, uz impresivnu glumačku ekipu, javlja Index.

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...