PUTIN MENI ODGOVARA, OTKUD TEBI DRUŽE PARA: Kusturica otkrio kako je postao pisac zahvaljujući ruskom diktatoru (VIDEO)

Novinarka ga je podsjetila kako je na promociji na ruskom štandu rekao da je zapravo počeo pisati, jer nije više bila novca za filmove, a književnost je jeftinija umjetnost.

  • Show

  • 09. Dec. 2024  

  • 0

Ne nedavno održanom Sajmu knjiga u Beogradu Emir Kusturica predstavio je svoja sabrana djela, koja sadrže pet romana. U jednom od intervjua ovaj reditelj je kazao kako je njemu jako drago što se to dešava:

"Ne iz nekog mog koncepta, ne zbog toga što sam ja želio da budem neki pisac…Nego je to nastalo kao praktično zamjena za nešto što je mnogo kompozitnije i teže a to su filmovi."

Novinarka ga je podsjetila kako je na promociji na ruskom štandu rekao da je zapravo počeo pisati, jer nije više bila novca za filmove, a književnost je jeftinija umjetnost.

"Kada sam prvi put rekao nešto pozitivno o Putinu, onda je krenula restrikcija na Zapadu, koja je bila apsolutno suluda. To je bilo još u vrijeme kada je on bio kooperativan sa Zapadom, ne ovo sad u kome stvara novu valutu i gdje se zapravo jedan čitav svijet lomi i dobijamo novi okvir nove civilizacije koja je na drugi način dobro postavljena od ove kolonijalne", rekao je Kusturica.

Novinarka ga je tada upitala da li ga ona dobro razumije da je on postao pisac ste zahvaljujući Putinu.

"Tako je. Neka to bude tako. Najtačnije", odgovorio je Kusturica.

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...