KAD ČOVIĆU NEŠTO TREBA, NIKŠIĆ ODMAH ISPUNJAVA: Vlada FBiH na “tajnoj” sjednici odobrila rad nedjeljom u Orašju

Inače, zanimljivo je Vlada FBiH nije obavijestila javnost da je ova sjednica uopšte održana, kao što to inače čini.

  • Vijesti

  • 21. Dec. 2024  

  • 0

Prodajni prostori odnosno trgovine na području grada Orašja moći će raditi nedjeljom i blagdanima, odlučila je Vlada Federacije BiH na prijedlog Grada Orašja, gdje vlast drži Čovićev HDZ BiH.

Gradsko vijeće Orašje je na svojoj sjednici 27. novembra 2024. godine usvojilo Odluku o prijedlogu radnog vremena prodajnih objekata na teritoriju grada Orašja kojom se predlaže Vladi Federacije BiH da prodajne objekte na teritoriju grada Orašja izuzme od odredbi članka 18. Zakona o unutarnjoj trgovini odnosno da trgovine na području grada Orašja mogu raditi nedjeljom i blagdanima.

Federalna Vlada udovoljila je Gradu Orašju na svojoj sjednici 19. decembra 2024. godine što znači da oni prodajni objekti koji to žele mogu raditi nedjeljom, ali ne moraju, saopćeno je iz Gradske uprave Orašja.

Inače, zanimljivo je Vlada FBiH nije obavijestila javnost da je ova sjednica uopšte održana, kao što to inače čini.

Na stranici Vlade FBiH i dalje nema pomena o ovoj sjednici, već stoji da je posljednja sjednica održana 11. decembra.

To je pomalo čudno, pogotovo jer se radi o pitanju koje je bilo u fokusu javnosti posljednjih mjeseci, podsjeća BiznisInfo.ba.

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...