Regija
SNS 'KNJIŽEVNICI' U KOŽNIM JAKNAMA: Vučević i bajkeri 2.0 pale motore, pravac Pionirski park
28. Jun. 20250
"Tako je primljen u gimnaziju u Bačkom Petrovcu gdje je bilo viška slobodnih mjesta", izjavio je profesor na novosadskom Pravnom fakuletu Bojan Pajtić
Regija
05. Jan. 2025
0
Profesor Bojan Pajtić nedavno je na društvenoj mreži X napisao da premijer Srbije Miloš Vučević nije bio u stanju da upiše nijednu srednju školu u Novom Sadu, piše Nova.rs.
"Dragi profesori! Čovjek koji nije bio u stanju da u svom gradu upiše ni jednu od mnogobrojnih srednjih škola prijeti vam masovnim otpuštanjem. Ako ovo nije razlog za generalni štrajk u prosvjeti, ne znam šta je. Nazvao bih ovo osvetom lošeg đaka, ali, kao što rekoh, nije se kvalifikovao ni da vam bude đak“, napisao je on na X.
Dragi profesori! Čovek koji nije bio u stanju da u svom gradu upiše ni jednu od mnogobrojnih srednjih škola preti vam masovnim otpuštanjem. Ako ovo nije razlog za generalni štrajk u prosveti, ne znam šta je. Nazvao bih ovo osvetom lošeg đaka, ali, kao što rekoh, nije se…
— Bojan Pajtić (@PajticBojan) January 3, 2025
Tim povodom, Nova je upitala Pajtića da objasni kako je došlo do toga da aktuelni predsjednik Vlade nije uspio da se upiše u srednju školu.
„On je pored silnih srednjoškolskih institucija u rodnom gradu, morao da potraži obrazovnu ustanovu u nekom drugom gradu. Primljen je, do kraja, u gimnaziju u Bačkom Petrovcu. Kako je uopće ovaj sredonja, jer pošto se radi o bivšem radikalu te neću koristiti strani izraz mediokritet već ‘domaći’ termin sredonja, uspio da bude primljen u inače uglednu gimnaziju u Bačkom Petrovcu? Razlog je, naime, demografsko-etničke prirode. Bački Petrovac je dominantno slovačka sredina, pa i u gimnaziji dominiraju slovački razredi. Pored njih, za mali broj srpske djece u toj opštini, postoji i razred na srpskom jeziku, u kome, zbog malog broja đaka, uvijek postoji višak slobodnih mjesta“, rekao je Pajtić.
Bojan Pajtić (Foto:N1)
Na jedno od takvih mjesta, kako kaže za Nova.rs, pošto nije bilo konkurencije primljen je i Miloš Vučević.
„O paradoksa, budući radikal i srpski naprednjak profitirao je zbog toga što su Srbi u bačkopetrovačkoj opštini u manjini. Istorijska je tragedija to što se takva individua, bez ikakvih vrlina, našla na mjestu premijera. Istini za volju, ne može se reći da se radi o bezvrijednoj osobi – određena kalorijska vrijednost ga ipak krasi. Čovjek koji se nije kvalifikovao ni da bude gimnazijalac usudio se da prijeti masovnim otpuštanjima srednjoškolskim profesorima. Na stranu što predsjednik Vlade ne poznaje zakon i ne zna da nije on taj koji otpušta prosvjetne radnike. Poznavanje sopstvenih nadležnosti od sredonje nismo ni očekivali“, rekao je Bojan Pajtić.
Dodaje da je problem što se Vučević, takav kakav je, u srpskom društvu uopće išta pita o položaju onih koji obrazuju i vaspitavaju buduće naraštaje.
„Očekujem da se kolege profesori pobune i ulaskom u štrajk kažu šta misle o osveti ovog lošeg đaka, ne pristajući da najgori donose odluke o najboljima. Prijetnje Miloša Vučevića izazvane su i frustracijom zbog toga što se njegov sin, gimnazijalac, našao među onim đacima Jovine gimnazije koji su, između ostalog, tražili i njegovu smjenu sa mjesta premijera. Razvoj događaja je pokazao da mladog Vučevića niko nije tjerao na protest, naprotiv. Djetetu je samo bilo neprijatno da se izdvaja od svojih vršnjaka“, kaže Bojan Pajtić za Novu i poručuje da je ovo i lekcija koje svi pripadnici režima treba da budu svjesni: biti naprednjak je sramota i njihova djeca ih se s razlogom stide.
Podsjetimo, premijer Srbije Miloš Vučević je zaprijetio prosvjetarima koji su u štrajku da ukoliko ne budu radili, neće imati posao u prosjveti, dok će đaci koji su u blokadi, odnosno koji ne dolaze na nastave, dobiti neopravdane časove. Predstavnici prosvjetnih sindikata u izjavama za Nova.rs ponudili su Vučeviću da radi njihov posao i pitaju da li je možda njegov cilj da se oni naljute i da drugo polugodište ne počne na vrijeme.
Regija
SNS 'KNJIŽEVNICI' U KOŽNIM JAKNAMA: Vučević i bajkeri 2.0 pale motore, pravac Pionirski park
28. Jun. 20250
Regija
"PO NALOGU VUČEVIĆA ORGANIZOVANO DOLAZE LOJALISTI DA PRAVE NEREDE": POKS uputio apel nadležnim institucijama da postupaju po zakonu
27. Jun. 20250
Regija
PREDSJEDNIK SNS-a PRIJETI: "Studenti u blokadi novim zahtjevima najavljuju nasilje, odgovaraće svi"
25. Jun. 20250
Regija
BIVŠI PREMIJER SRBIJE: Nema mitinga za Vidovdan, možda se priključimo studentima u Pionirskom parku
18. Jun. 20250
Svijet
VELIKA OČEKIVANJA SU BRZO UTIHNULA: Alonso prodaje mladu zvijezdu Real Madrida?
Prije 19 min0
Vijesti
VARLJIVO LJETO: Danas se u ovim krajevima BiH može očekivati čak i kiša...
Prije 22 min0
Vijesti
VUČIĆ BI SADA NAJRADIJE UDARIO GLAVOM U ZID: "Na protestima je čovjek kojem sam obezbijedio platu od 5.000 eura, odmah sam..."
Prije 6h0
Svijet
"NAŠA BOL NE ZASLJEPLJUJE NAS ZA PATNJU DRUGIH": Palestinci u Gazi protestovali sa slikama ubijene izraelske djece
Prije 6h0
Regija
AMBASADA SAD U SRBIJI IZDALA UPOZORENJE ZA SVOJE GRAĐANE: "Pripremite dovoljno vode i hrane"
28. Jun. 20250
Regija
NJEMAČKI MEDIJI OGOLILI VUČIĆA: Najsnažniji protesti od 90-ih
30. Jun. 20250
Regija
TOPOVSKI UDARI, BAKLJE, PALICE... BEOGRAD GORI: Baš kao što je Vučić obećao, policija počela tuči demonstrante, stižu jezivi snimci... (FOTO, VIDEO)
28. Jun. 20250
Regija
VUK DRAŠKOVIĆ ZA CRNOGORSKU "POBJEDU": "Ovakvu sramotu Beogradu nikada nije priredio nijedan okupator"
29. Jun. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.