Vijesti
ZUKAN HELEZ PRAVO U METU: "Suđenje u Moldaviji otkrilo ruske kampove u BiH"
28. Avg. 20250
Nakon reakcije Vulina, oglasio se i ministar odbrane Bosne i Hercegovine Zukan Helez.
Vijesti
07. Jan. 2025 07. Jan. 2025
0
Ministar odbrane Bosne i Hercegovine Zukan Helez odbio je dati suglasnost za prelet vojnog aviona ili helikoptera iz Srbije preko teritorije BiH.
Helez je pojasnio da je plan leta dostavljenom od ambasade R Srbije u Bosni i Hercegovini na dane 8. i 9. januar 2025. godine.
Malo je Zukana da bi spriječili Srbe da obilježe praznik svih Srba - Dan RS, poručio je u svojoj reakciji potpredsjednik Vlade Srbije i senator RS Aleksandar Vulin.
Vulin je dodao da je glupost u Vijeću ministara zarazna, "sa Elmedina na Zukana".
- Kada sam pomislio da niko neće biti glup kao (Elmedin) Konaković koji mi zabrani da doletim u BiH, ali ne može da zabrani da se dovezem u BiH, javio se Zukan Helez da Vladi Srbije zabrani da doleti vojnim vazduhoplovima na proslavu Dana RS - naveo je Vulin u pisanoj izjavi.
Vulin je istakao da je Srbija država, pa osim vojnih ima i civilne vazduhoplove, a mnogi od njih su učestvovali u spasavanju života i gašenju požara u Federaciji BiH prošlog ljeta.
- Malo je Zukana da bi Srbe spriječili da obeleže praznik svih Srba Dan RS, baš kao što je odlučeno na Svesrpskom saboru. Nego, što nam zabranjujete kada ne možete da nam zabranite? - upitao je Vulin.
Nakon reakcije Vulina, oglasio se i ministar odbrane Bosne i Hercegovine Zukan Helez.
"Konačno jedna pametna i od Vulina. Vijeće ministara BiH je nazvao Vladom BiH. Možda Vulin samo prejudicira neke promjene u Bosni i Hercegovini.
Potpredsjednik Vlade Republike Srbije Aleksandar Vulin intelektualno potkapacitiran da vodi bilo kakvu smislenu raspravu zna samo uličarski i primitivno da vrijeđa.
Poruka Vulinu: Fašizam i agresija su prelazni u Vladi R Srbije u posljednjih nešto više od 30 godina", poručio je Helez.
Vijesti
ZUKAN HELEZ PRAVO U METU: "Suđenje u Moldaviji otkrilo ruske kampove u BiH"
28. Avg. 20250
Vijesti
MINISTAR ODBRANE ZUKAN HELEZ: Ovu su džamiju izgradili Bošnjaci, Hrvati i Srbi
23. Avg. 20250
Vijesti
PORUKA ZUKANA HELEZA IZ GORNJEG VAKUFA: "Kad mi antifašisti šutimo, fašisti govore"
27. Jul. 20250
Vijesti
MINISTAR HELEZ ZGROŽEN: "Ubistvo nemoćne starice je kukavički čin koji mora biti najstrožije sankcionisan"
29. Jun. 20250
Šareni svijet
BIO "PRIKOVAN" ZA KREVET: Tijelo 310 kilograma teškog muškarca izneseno iz stana dizalicom za namještaj
Prije 4 min0
Politika
IZETBEGOVIĆ ODBRUSIO PLENKOVIĆU: "Bosanski kraljevi koji su krunisani u Jajcu su naši kraljevi, naši preci i naša krv!"
Prije 13 min0
Šareni svijet
KRAJ JEDNE ERE: Kultni sapun zauvijek nestaje s polica
Prije 18 min0
Sport
SAD I ZVANIČNO: Nekadašnji fudbaler Sarajeva pojačao Slobodu
Prije 23 min0
Vijesti
ŠTA SE DOGAĐA U MOSTARU: Dragan Čović, nakon sjednice HDZ-a BiH, sazvao sjednicu HNS-a...
15. Sep. 20250
Vijesti
DRAMATIČNE VIJESTI IZ BANJA LUKE: Tegeltija doživio tešku nesreću, helikopterom prebačen na Klinički centar
14. Sep. 20251
Vijesti
ŽURNO, U MOSTARU: Dragan Čović sazvao sjednicu HDZ-a BiH, na dnevnom redu...
14. Sep. 20250
Vijesti
OD NEMILA DO NEDRAGA: Milorad Dodik vuče poteze očajnika, ali sve je uzalud...
Prije 15h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.