Hronika
“RAŠIRIO JE RUKE KAO ORAO DA ZAŠTITI DRUGE, ON GA JE UPUCAO U LEĐA” ISPOVIJEST MAJKE UBIJENOG DAMIJANA: Ovo je poslao dva minuta prije nego što je IZREŠETAN na vratima kluba
Prije 57 min0
Nakon toga je pobjegao s lica mjesta.
Hronika
13. Jan. 2025
0
Osumnjičeni za napad na 36-godišnjeg državljanina Bosne i Hercegovine predao se policiji nekoliko dana nakon incidenta. Prema izjavama koje je osumnjičeni dao tokom ispitivanja, sukob koji je prerastao u fizički napad započeo je kao “glupa šala” i brzo eskalirao u nasilje.
Incident se dogodio nekoliko dana prije katoličkog Božića, kada je 28-godišnji osumnjičeni, inače iz Graza, u društvu prijatelja napustio noćni provod. Prema njegovim riječima, on je u šali obratio mladiću iz BiH, nazvavši ga “vrtnim patuljkom”.
Mladić iz BiH, koji je bio u društvu bivše djevojke, nije mogao da podnese uvredu, te je uslijedio verbalni sukob između njih.
Tokom nesuglasica, osumnjičeni je, prema vlastitom iskazu, osjetio prijetnju i iz nesigurnosti udario mladića šakom u glavu. Žrtva je nakon udarca pala na tramvajske šine, a osumnjičeni je pokušao da ga povuče sa šina kako bi ga spasio od dolazećeg tramvaja. Ipak, nije uspio u tome i, u paničnom strahu, zaustavio tramvaj koji je bio na putu. Nakon toga je pobjegao s lica mjesta.
Advokat osumnjičenog izjavio je da njegov klijent pati od određenih mentalnih poteškoća, navodeći da je “malo autističan” i da reaguje panično kada se osjeća ugroženim. Također, advokat je naglasio da osumnjičeni duboko žali zbog događaja, ali da je napad uslijedio nakon što je žrtva počela prijetiti.
Policija je potvrdila da je osumnjičeni sada u pritvoru, a slučaj je u fazi istrage.
Hronika
“RAŠIRIO JE RUKE KAO ORAO DA ZAŠTITI DRUGE, ON GA JE UPUCAO U LEĐA” ISPOVIJEST MAJKE UBIJENOG DAMIJANA: Ovo je poslao dva minuta prije nego što je IZREŠETAN na vratima kluba
Prije 57 min0
Regija
VUČIĆ JE UŽASNUT: Kurti s ponosom predstavio SKIFTERI, prvi dron proizveden na Kosovu
Prije 1h0
Vijesti
ĐURO KOZAR O PREDSTOJEĆIM IZBORIMA U RS: "Karan ima sve uvjete da pobijedi zato što..." (VIDEO)
Prije 1h0
Društvo
I OVO JE BOSNA: Muško šišanje skuplje nego pregled kod specijaliste
Prije 1h0
Hronika
UŽAS U CENTRU BEOGRADA: Policajac pucao na djevojku iz Bosne i Hercegovine, prebačena je u bolnicu...
06. Nov. 20250
Hronika
MUP SRBIJE I BIA U ZAJEDNIČKOJ AKCIJI U BiH: Uhapšeni osumnjičeni za 'ubačene snajperiste' u Banjoj Luci i Zvorniku
07. Nov. 20250
Hronika
NJEGOVA MISTERIOZNA SMRT PROGLAŠENA JE DRŽAVNOM TAJNOM: Sudija glavom platio što je odbio da uhapsi rudare, Tadića i Čovića - "Muči me samo jedno pitanje"
Prije 3h0
Hronika
STRAVA U RANO JUTRO: 40-godišnja žena ubila muškarca, procurili detalji...
Prije 15h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.