Vijesti
PRIJETIO SA SKUPŠTINSKE GOVORNICE: Pokrenuta istraga protiv Nenada Stevandića zbog izjave “moramo pobiti sve ovo”
15. Mar. 20252
Sudac istrage je djelomično prihvatio navedeni prijedlog i odredio istražni zatvor protiv okrivljenika u trajanju od mjesec dana zbog opasnosti od ponavljanja kaznenog djela.
Hronika
25. Jan. 2025 25. Jan. 2025
0
Zbog opasnosti od ponavljanja kaznenog djela, a riječ je o djelu protiv spolne slobode, istražni sudac Županijskog suda u Splitu odredio je jednomjesečni zatvor 30-godišnjaku, državljaninu BiH, objavljeno je na stranicama državnog odvjetništva.
Kako se navodi, Županijsko državno odvjetništvo u Splitu donijelo je rješenje o provođenju istrage protiv 30-godišnjeg muškarca zbog postojanja osnovane sumnje da je počinio teško kazneno djelo protiv spolne slobode.
Navodi se da je 5. januara oko 20 sati u stanu na području Županije splitsko-dalmatinske, upotrebom sile i opasnog oruđa, na osobito okrutan i ponižavajući način izvršio spolni odnošaj i sa njim izjednačenu spolnu radnju, te na taj način prouzrokovao tjelesnu ozljedu žrtve.
Županijsko državno odvjetništvo u Splitu je sucu istrage Županijskog suda u Splitu podnijelo prijedlog za određivanje istražnog zatvora protiv okrivljenika zbog opasnosti od bijega te opasnosti da će ponoviti kazneno djelo.
Sudac istrage je djelomično prihvatio navedeni prijedlog i odredio istražni zatvor protiv okrivljenika u trajanju od mjesec dana zbog opasnosti od ponavljanja kaznenog djela, navode hrvatski mediji.
Rat u zalivu
HLADAN TUŠ IZ WASHINGTONA: Donald Trump odbio plan Benjamina Netanyahua...
Prije 24 min0
Vijesti
"PUN POGODAK U METU": Nebojša Vukanović izazvao reakciju Milorada Dodika, sad je sve jasno...
Prije 34 min0
Evropa
DRAMATIČNA OBJAVA BRITANSKOG PREMIJERA: "Dao sam vojsci dopuštenje da se ukrca i zadrži..."
Prije 47 min0
Politika
MARIO KORDIĆ UZBURKAO JAVNOST: "Svjedočimo da je nekako situacija u gradu Mostaru i čitavoj regiji se pomalo...“
Prije 53 min0
Hronika
CURE DETALJI HORORA U MOSTARU: Policijska potjera u toku, trag vodi do navijača "Zrinjskog"...
24. Mar. 20261
Hronika
DRAGAN MARKOVINA O BRUTALNOM NAPADU U MOSTARU: "Nije ovo Pariz, tačno se zna..."
24. Mar. 20261
Hronika
AMBASADA SAD USTUPILA SNIMKE POLICIJI: Ovako je izgledala tramvajska nesreća u kojoj je poginuo student (VIDEO)
24. Mar. 20260
Hronika
STRAŠNE SCENE IZ MOSTARA: Maskirani napadači jutros napali vozača i zapalili automobil...
24. Mar. 20262
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.