Vijesti
SLUČAJ GRAS-a PROSLIJEĐEN POSKOK-u: Tužilaštvo KS poništilo prethodnu odluku o neprovođenju istrage
07. Mar. 20260
Pritvor im je predložen zbog opasnosti od bjekstva za Aganovića, a za obojicu i zbog opasnosti da bi boravkom na slobodi mogli utjecati na svjedoke.
Hronika
29. Jan. 2025
0
Postupajuća tužiteljica Tužilaštva KS predložila je Kantonalnom sudu u Sarajevu određivanje jednomjesečnog pritvora Benjaminu Aganoviću i Aladinu Hajdareviću koji se sumnjiče za krivična djela narušavanje nepovredivosti doma, protupravno lišenje slobode, laka tjelesna ozljeda, silovanje i neovlašteno optičko snimanje.
Pritvor im je predložen zbog opasnosti od bjekstva za Aganovića.
Za za obojicu i zbog opasnosti da bi boravkom na slobodi mogli utjecati na svjedoke, prikriti dokaze, ponoviti krivično djelo i zbog opasnosti da bi njihovim boravkom na slobodi moglo doći do uznemirenja javnosti, dodaje se u saopćenju Tužilaštva KS.
Aganović je od ranije poznat policiji, a u aprilu 2024. godine je uhapšen zbog sumnje da je bacio bombu na kuću načelnika Općine Stari Grad Irfana Čengića.
Vijesti
SLUČAJ GRAS-a PROSLIJEĐEN POSKOK-u: Tužilaštvo KS poništilo prethodnu odluku o neprovođenju istrage
07. Mar. 20260
Vijesti
SUTRA ĆE SE JAVNOSTI OBRATITI PRVI LJUDI TUŽILAŠTVA I POLICIJE KS: Kakve dokaze imaju o tragičnoj tramvajskoj nesreći
24. Feb. 20260
Vijesti
KLJUČA U GRAS-u: Bivši direktori pod lupom Tužilaštva KS-a, slučaj proslijeđen i POSKOK-u (VIDEO)
19. Feb. 20260
Vijesti
OGLASILO SE TUŽILAŠTVO KS O PROTESTIMA I ISTRAZI TRAMVAJSKE NESREĆE: "Komuniniciramo u mjeri u kojoj je moguće..."
16. Feb. 20260
Rat u zalivu
RAT BUKTI NA BLISKOM ISTOKU: Četiri strateška bombardera B-2 izvela napad na Iran, lete preko Atlantika nazad prema SAD-u
Prije 2h0
Politika
ADEMOVIĆ TUŽIO, USTAVNI SUD POTVRDIO: RS prekršio zakon dajući MUP-u ovlasti koje nisu entitetske
Prije 3h0
Vijesti
PULJIĆ IZ WASHINGTONA: "Pismo Marca Rubija je na stolu, kongres SAD-a pritišće zbog sankcija Dodiku i ruskog utjecaja u BiH" (VIDEO)
Prije 3h0
Politika
FAHRUDIN RADONČIĆ BURNO REAGOVAO: "Zaustavit ćemo Konakovićevu pljačku stoljeća, koja i Nikšića šalje u zatvor"
Prije 3h0
Hronika
4,9 STEPENI PO RICHTERU: Snažan zemljotres pogodio Balkan, stigle prve snimke udara......
26. Mar. 20260
Hronika
MUŠKARAC POGINUO U EKSPLOZIJI AUTOMOBILA: "Ušao u vozilo, a onda se začula SNAŽNA DETONACIJA!"
Prije 7h0
Hronika
KO ŠTITI ALMIRA ČEHAJIĆA BATKA?: Prevareni pacijenti i dalje čekaju pravdu, istraga traje 5 godina
26. Mar. 20261
Hronika
STRAVIČNI PRIZORI S LICA MJESTA: Autobus pao u rijeku, najmanje 24 osobe poginule...
26. Mar. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.