Regija
BORIS TADIĆ ISMIJAO VUČIĆA: "Nikada veća kukavica nije bila na čelu Srbije"
Prije 6h0
Tadić je dodao da je očigledno da režim pokušava da izađe iz ove situacije preuzimajući odgovornost za napad na studente, kako bi izbjegli da je preuzmu za smrt 15 ljudi.
Regija
29. Jan. 2025
0
Režim je juče definitivno odbio jedan od ključnih zahtjeva protesta, jer preko pada vlade zbog napada na studente, pokušavaju da izbjegnu političku odgovornost za tragediju usljed pada nadstrešnice. Pored toga, pad vlade na čijem čelu je predsjednik SNS-a, znači i gubitak legitimiteta vladajuće koalicije da upravlja državom, smatra Boris Tadić, lider SDS i bivši predsjednik Srbije.
“Skandalozno je da Vučević i gradonačelnik Novog Sada podnose ostavke zbog napada članova SNS-a na studente, a nisu je prethodno podneli za smrt 15 ljudi, na koje je pala nadstrešnica koja je rekonstruisana pod vlašću SNS-a. Besramno je da se to naziva moralnim činom onih koji prethodna tri meseca nisu smatrali da je njihova moralna obaveza da podnesu ostavke istog dana kada se tragedija desila!”, poručio je Boris Tadić, a prenosi SDS u saopštenju.Tadić je dodao da je očigledno da režim pokušava da izađe iz ove situacije preuzimajući odgovornost za napad na studente, kako bi izbjegli da je preuzmu za smrt 15 ljudi.
On je takođe poručio da je ovo kritičan i prelomni trenutak, koji određuje epilog višemjesečnih protesta i da odgovornost za taj trenutak ne smije da se prebacuje samo na studente, već da moraju da je preuzmu i opozicija i cjelokupno društvo.
“Ovim je režim poručio da vlada i gradonačelnik Novog Sada nemaju nikakvu političku odgovornost za pad nadstrešnice i zato je pad Vlade u ovim okolnostima razlog za još veće proteste”, naveo je Tadić, prenosi Danas.
Regija
BORIS TADIĆ ISMIJAO VUČIĆA: "Nikada veća kukavica nije bila na čelu Srbije"
Prije 6h0
Regija
TADIĆ O VUČIĆEVOM MITINGU UPITAO: "Ko finansira Ćacilend? Ko finansira horde organizovanih batinaša“
12. Apr. 20250
Regija
BORIS TADIĆ VIŠE NIJE MOGAO ČEKATI: "Nikada i nigdje režim nije upotrijebio ovakvo oružje protiv građana"
27. Mar. 20251
Regija
BIVŠI PREDSJEDNIK SRBIJE RASKRINKAO VUČIĆEV REŽIM: "Srpska delegacija u Minhenu potura da iza protesta stoje ruske službe"
15. Feb. 20250
Show
I NAJVEĆI PROMAŠE: Gary Oldman otkrio zašto je pristao na najkontroverzniji film u svojoj karijeri
Prije 12 min0
Hronika
PROFESIONALNA VATROGASNA BRIGADA KS JE NA TERENU: Požar na području općine Stari Grad...
Prije 16 min0
Evropa
JEZIVO PRIZNANJE RUSKOG VOJNIKA: Ukrajinskim zarobljenicima režemo...
Prije 20 min0
Društvo
VRUĆINE HARAJU, SVE JE VEĆA ŽEĐ, A IZ VODOVODA NAJAVLJUJU RADOVE: Na dan kad poskupljuje voda, veliki dio Sarajeva je neće ni imati
Prije 22 min0
Regija
AMBASADA SAD U SRBIJI IZDALA UPOZORENJE ZA SVOJE GRAĐANE: "Pripremite dovoljno vode i hrane"
28. Jun. 20250
Regija
TOPOVSKI UDARI, BAKLJE, PALICE... BEOGRAD GORI: Baš kao što je Vučić obećao, policija počela tuči demonstrante, stižu jezivi snimci... (FOTO, VIDEO)
28. Jun. 20250
Regija
NJEMAČKI MEDIJI OGOLILI VUČIĆA: Najsnažniji protesti od 90-ih
Prije 17h0
Regija
VUK DRAŠKOVIĆ ZA CRNOGORSKU "POBJEDU": "Ovakvu sramotu Beogradu nikada nije priredio nijedan okupator"
29. Jun. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.