MISTERIOZNE SMRTI NA PUTOVANJIMA IZ SNOVA: Posljednja u nizu je smrt mlade britanske influenserice... (FOTO, VIDEO)

Influencerica iz Ujedinjenog Kraljevstva je krenula prema Šri Lanki 28. januara, a to je bila njena prva stanica na turneji po Južnoj Aziji, nakon što je provela mjesece planirajući i istražujući putovanje.

  • Šareni svijet

  • 06. Feb. 2025  06. Feb. 2025

  • 0

Mlada britanska influencerica na "odmoru života" u Šri Lanki bila je jedna od dvije osobe koje su iznenada umrle nakon što su se navodno otrovale pesticidima koji su se koristili za ubijanje stjenica u hostelu u kojem su odsjeli, piše Daily Mail.

Ebony McIntosh (24) iz Derbyja u Engleskoj bila je samo četiri dana na svom putovanju iz snova na tropski otok kada je u subotu hitno prevezena u bolnicu zajedno s ostalim gostima i liječena zbog povraćanja, mučnine i poteškoća s disanjem.

No nekoliko sati nakon dolaska u bolnicu, Ebony i još jedna turistkinja iz Njemačke, koja je imala iste simptome, su umrle.

Influencerica iz Ujedinjenog Kraljevstva je krenula prema Šri Lanki 28. januara, a to je bila njena prva stanica na turneji po Južnoj Aziji, nakon što je provela mjesece planirajući i istražujući putovanje.

Izvještaji u Šri Lanki sugeriraju da su Ebony i neimenovana Njemica možda otrovane štetnim pesticidima namijenjenim za ubijanje stjenica u susjednoj sobi 72 sata prije nego što im je pozlilo.

Pretpostavlja se da je Njemica boravila u istoj sobi kao i Ebony u hostelu Miracle Colombo City u glavnom gradu Šri Lanke - koji su sada zatvorili istražitelji.

Ebonyna mlađa sestra India objavila je dirljivu posvetu na društvenim mrežama, napisavši: "Mojoj Ebony, mojoj prekrasnoj sestri, hvala ti, hvala ti što si moja starija sestra, bolja nego što sam ikada mogla poželjeti."

"Osjećam se kao da je ovo neka noćna mora iz koje se još nisam probudila, izborit ćemo pravdu za tebe, imala si još toliko života za živjeti."

imageBolnica u Colombu na Šri Lanci (Foto: AFP)

Ebony je imala 10.000 pratitelja na Instagramu i redovito je objavljivala o modi i svojim putovanjima po svijetu.

India je također pokrenula GoFundMe stranicu kako bi pomogla svojoj potresenoj porodici da otputuje na Šri Lanku i vrati kućo tijelo svoje sestre. Već je prikupljeno više od 24.000 eura od ciljanih 26.000 eura.

India je na stranici za prikupljanje sredstava napisala: "U utorak, 28. januara 2025., Ebony je odletjela s Heathrowa kako bi slijedila svoje snove o putovanju diljem južne Azije, počevši od Šri Lanke.

Bila je silno uzbuđena zbog svojih predstojećih avantura, u tipičnom njenom stilu provela je mjesece istražujući, planirajući i sastavljajući raspored za naredne mjesece.

Preminula je s nekim iz hostela pokraj sebe. Beskrajno smo zahvalni ovoj osobi što je ostala uz nju u njenim posljednjim trenucima.

Vlasti u Šri Lanki ne smiju nam izručiti tijelo Ebony dok se ne završi obdukcija. Također je u toku istraga zbog tragičnih okolnosti povezanih s njezinom smrću.

Očajni smo i ne možemo više čekati da je vidimo i vratimo kući.

Prikupljamo novac za troškove leta, hotelskog smještaja, hitne putovnice, cijepljenje, vize i pogrebne usluge kako bismo joj pružili najbolji ispraćaj koji zaslužuje.

Moramo biti s našom lijepom Ebony što je prije moguće, mrzimo pomisao da je sama u stranoj zemlji. Želimo je moći sigurno vratiti kući da se odmori. Samo trebamo paziti na našeg anđela", napisala je India.

Ebony je jedna u nizu turista koji su iznenada na sličan način umrli posljednjih mjeseci u Aziji.

Masovno trovanje metanolom

Britanska advokatica Simone White bila je jedna od šestero turista koji su tragično umrli nakon masovnog trovanja metanolom u baru hostela u Vang Viengu u Laosu prošlog novembra.

imageFoto: Akila Jayawardana/Nurphoto Via Afp

Simone je putovala ovom jugoistočnom azijskom državom sa svojom prijateljicom Bethany, koja se također razboljela i telefonirala svojoj majci Sue White iz bolnice nakon što je primljena.

Gospođa White otkrila je dirljivu posljednju poruku koju je njena kći poslala nekoliko trenutaka prije nego što se otrovala, a koja je glasila: "Odlično se provodim, znaš, ovo je apsolutno fantastičan odmor."

Smrtna trovanja dogodila su se u hostelu Nana Backpacker‘s, gdje su turisti konzumirali besplatne hostelske čašice viskija i votke pomiješane s metanolom.

Među ostalim žrtvama bio je 57-godišnji Amerikanac po imenu James Huston, dvije 19-godišnje Australke - Holly Morton-Bowles i Bianca Jone - te danske prijateljice Anne-Sofie Orkild Coyman (20), i Freja Sorensen (21).

Krajem decembra Britanka i njen zaručnik pronađeni su mrtvi u vijetnamskom hotelu nakon što su popili zaraženi alkohol, objavljeno je.

Greta Marie Otteson (33) i njen partner Arno Els Quinton (36) izašli su na večeru na Badnjak prije nego što su se vratili kući u 22 sata i naručili dvije boce ‘domaćeg‘ limoncella iz drugog restorana.

Kasnije ih je šokirano osoblje otkrilo mrtve u odvojenim sobama.

Vijetnamska policija je nakon toga potvrdila da je njihovu smrt uzrokovalo trovanje metanolom, za koji se vjeruje da je bio u limoncellu, piše Daily Mail.

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...