Društvo
DRAGAN MIOKOVIĆ TRAŽI ODGOVOR: Zašto je spriječeno štampanje poštanske markice posvećene genocidu u Srebrenici?
14. Jul. 20251
"Predstavnički dom, dok sam mu ja na čelu, neće biti zloupotrebljavan i pretvaran u predizbornu govornicu, pogotovo ne kad su važne teme, poput fiskalne reforme u pitanju", kazao je.
Politika
24. Feb. 2025
1
SDA je pozvala predsjedavajućeg Predstavničkog doma Dragana Miokovića da sazove vanrednu, a ne tematsku sjednicu povodom fiskalne reforme.
Dragan Mioković se tim povodom oglasio i poručio:
"Stranka demokratske akcije izigrava fiskalnu odgovornost tražeći vanrednu sjednicu kako bi mimo pravila poslovnika i protivzakonito pokušala derogirati ili čak poništiti odluku Vlade FBiH o minimalcu, koju je Vlada, šta god ko o toj odluci mislio, donijela u potpunosti u skladu sa svojim ovlaštenjima.
Također, žele izazvati parlamentarni cirkus u kojem bi bez ikakvih pripremljenih materijala izvodili retoričku akrobatiku ne bi li prikupili neke jeftine političke poene na kritici rada Vlade bez ikakvih konstruktivnih rješenja.
Predstavnički dom, dok sam mu ja na čelu, neće biti zloupotrebljavan i pretvaran u predizbornu govornicu, pogotovo ne kad su važne teme, poput fiskalne reforme u pitanju.
Sjednica Predstavničkog doma će biti održana sutra, ali tematska, za koju nisu nužni materijali već razgovor, iznošenje mišljenja, stavova, prijedloga rješenja i razmatranja mogućnosti njihove provedbe. To može biti temelj za kreiranje nekih materijala o kojima će se moći odlučivati na nekoj od narednih vanrednih ili redovnih sjednica.
Da su odgovorni, kao što nisu, u ova gotovo dva mjeseca otkako je odluka donesena mogli su proizvesti materijal, ali lakše se okomiti na mene da ih tobože u nečemu sabotiram. Jedino u čemu ih opstruiram jesu pokušaji zloupotrebe Predstavničkog doma i to ću nastaviti sa zadovoljstvom raditi", poručio je Mioković.
Društvo
DRAGAN MIOKOVIĆ TRAŽI ODGOVOR: Zašto je spriječeno štampanje poštanske markice posvećene genocidu u Srebrenici?
14. Jul. 20251
Vijesti
ŽURNO, U SARAJEVU: U Federalnom parlamentu sjednica o postupanju nadležnih po preporukama...
24. Jun. 20250
Društvo
TRAŽE URGENTNU REAKCIJU: Demobilisani borci podnijeli krivičnu prijavu protiv Miokovića
14. Apr. 20250
Društvo
PREDSJEDAVAJUĆI DRAGAN MIOKOVIĆ SAZVAO SJEDNICU: Predstavnički dom Federalnog parlamenta raspravlja o...
02. Apr. 20250
Vijesti
"SB" NA DODJELI NAGRADA: Srbijanski film "Vjetre, pričaj sa mnom" je najbolji film 31. Sarajevo Film Festivala (FOTO)
Prije 32 min0
Politika
BAKIR IZETBEGOVIĆ IZ BUŽIMA: "Došli smo do trenutka istine. Ili će Dodik nadjačati državu i njene institucije ili..."
Prije 43 min0
Politika
DURAKOVIĆ STANIVUKOVIĆA NAZVAO POLUPISMENIM: Najavio krivičnu prijavu protiv gradonačelnika Banjaluke
Prije 1h0
Hronika
DRAMA U BUDVI - SUKOBILI SE BIVŠI I SADAŠNJI ZAKUPAC PLAŽE: "Pustio je dobermana na nas, uzeo je lanac i krenuo..."
Prije 1h0
Politika
15 MINUTA POTPUNOG LUDILA: Sanja Vulić u dramatičnom obraćanju na RTRS-u nadmašila sebe, pogledajte blamažu godine...
21. Avg. 20250
Politika
ZAGORKA GRAHOVAC UPOZORAVA: "Milorad Dodik se ponaša kao razularena zvijer, imamo informaciju da je odlučio..."
20. Avg. 20250
Politika
TAZ(E) VIJESTI IZ NJEMAČKOG MEDIJA: Građani Sarajeva su zabrinuti, iako se šale da je Dodik...
20. Avg. 20252
Politika
RAMIZ SALKIĆ, ALARMANTNO: Drašku Stanivukoviću ovo nije prvi put, pozivam Tužilaštvo BiH da krivično gone odgovorne...
Prije 15h3
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.