Vijesti
BEĆIROVIĆ U WASHINGTONU S REPUBLIKANSKIM SENATORIMA: "Građanska država temelji se na ideji da svi građani..."
Prije 3h0
“Ovo su najteži momenti od 1995. godine do danas. Imali smo priliku da vidimo brutalni udar na ustav BiH”, kazao je Bećirović.
Politika
10. Mar. 2025 10. Mar. 2025
0
Generalni sekretar NATO-a Mark Rutte danas je u radnoj posjeti Bosni i Hercegovini. Nakon susreta sa članovima Predsjedništva BiH, Denis Bećirović, član Predsjedništva BiH je u istakao podršku NATO-a BiH.
Bećirović je kazao da je njegov današnji susret sa Rutteom bio deseti.
“NATO ne prihvata i neće dozvoliti sigurnosni vakuum u BiH”, rekao je Bećirović.
Bećirović je kazao da je NATO dao punu podršku ulozi i mandatu visokom predstavniku u BiH.
“Svi u BiH trebaju poštovati ustavni poredak, nadležnosti države BiH i nižih nivoa vlasti u BiH. Pretpostavka očuvanja mira i stabilnosti je poštivanje ustavnog poretka i neometan rad pravosudnih institucija u BiH”, naveo je Bećirović.
Podsjetio je Bećirović na zakone koje je usvojila Narodna skupština RS kojim se zabranjuje rad državnih pravosudnih institucija i SIPA-e na području RS.
“Ovo su najteži momenti od 1995. godine do danas. Imali smo priliku da vidimo brutalni udar na ustav BiH”, kazao je Bećirović.
Zadovoljan je on da je njegova apelacija Ustavnom sudu BiH urodila plodom pa su navedeni zakoni privremeno stavljeni van snage.
“Jedinu korist od destabilizacije ovog dijela Evrope imala bi Moskva”, poručio je Bećirović.
Vijesti
BEĆIROVIĆ U WASHINGTONU S REPUBLIKANSKIM SENATORIMA: "Građanska država temelji se na ideji da svi građani..."
Prije 3h0
Vijesti
IVICA PULJIĆ DONOSI INFORMACIJE IZ WASHINGTONA: "Daniel J. Lawton otkrio šta je u samom središtu američke politike prema BiH" (VIDEO)
Prije 12h1
Vijesti
DENIS BEĆIROVIĆ SE OGLASIO: "Napadi na moju suprugu štete interesima države BiH"
Prije 15h1
Politika
BEĆIROVIĆ RAZGOVARAO S REPUBLIKANSKIM SENATOROM: BiH traži jaču podršku za sigurnost i razvoj
Prije 20h0
Šareni svijet
NAUČNICI ZABRINUTI: Morski psi pozitivni na kokain i kofein
Prije 21 min0
Hronika
UHAPŠENA JEDNA OSOBA: Omogućio uživanje opojnih droga
Prije 22 min0
Hronika
REKORDNA DNEVNA AKCIJA POLICIJE: Izrečeno čak 150 prekršajnih naloga
Prije 28 min0
Rat u zalivu
IZRALE TVRDI: Ubili smo zapovjednika odgovornog za blokadu Hormuškog moreuza
Prije 34 min0
Politika
KRHKO JE (NE)ZNANJE: Iz diplomatskih krugova za „SB“ –„Draško Stanivuković je neznalica, hapšenja će se nastaviti...“
25. Mar. 20262
Politika
EKSPLOZIVAN ISTUP SLAVENA KOVAČEVIĆA: „Zlatko Lagumdžija obmanjuje javnost, iznio je notornu neistinu i ponovio je nekoliko puta....“
Prije 3h1
Politika
ADEMOVIĆ PRIHVATIO DOBAR SAVJET MARINE PENDEŠ: Odmah je "ugasio" Dragana Čovića (VIDEO)
23. Mar. 20260
Politika
PONOĆNA DRAMA U BANJOJ LUCI: Narodna skupština Republike Srpske po hitnom postupku usvojila zakone, Alen Šeranić na novoj funkciji...
25. Mar. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.