Mini market
GORE DRUŠTVENE MREŽE: Bivša supruga Staše Košarca otvorenim pismom izazvala brojne reakcije...
Prije 14h0
Košarac smatra da opozicija u RS postaje "filijala bošnjačke političke strukture".
Politika
18. Mar. 2025
0
Ministar vanjske trgovine i ekonomskih odnosa Bosne i Hercegovine Staša Košarac (SNSD) oštro je napao opoziciju u RS, optužujući ih da se zajedno s političkim predstavnicima iz Federacije BiH "udružuju protiv RS-a".
"Trojka i opozicija u RS imaju identične stavove i politike u borbi protiv RS. Insistiranje na održavanju hitnih sjednica oba doma Parlamentarne skupštine BiH najbolji je pokazatelj koliko im se žuri da obezglave RS na zajedničkom nivou i da ukinu legitimno predstavljanje srpskog naroda, u skladu sa izbornim rezultatom", poručio je Košarac.
On tvrdi da se opozicija u RS ne bori za interese građana već isključivo za vlastite političke pozicije.
"Njihova jedina vodilja su obećane fotelje u zajedničkim institucijama, pa su sve snage usmjerili na to da se što prije stave u funkciju politika Sarajeva", napisao je, dodajući da opozicija postaje "filijala bošnjačke političke strukture".
Košarac ističe da opozicija i vladajuća Trojka na državnom nivou imaju "ista mišljenja" o zakonima, odlukama i drugim pitanjima, što po njemu dokazuje da rade na "slabljenju institucija RS".
"Cilj je uvijek isti – onemogućiti RS da se pita u Sarajevu", tvrdi Košarac, naglašavajući da opozicija "ponizno pristaje na to" i "slabi poziciju RS zarad servilnosti i dodvoravanja bošnjačkoj političkoj strukturi".
Zaključuje da će "na kraju sve to biti jalov posao i opozicije i Trojke", jer će, kako kaže, "srpski narod prepoznati izdaju i ostaviti opoziciju tamo gdje joj je i mjesto – u opoziciji".
Mini market
GORE DRUŠTVENE MREŽE: Bivša supruga Staše Košarca otvorenim pismom izazvala brojne reakcije...
Prije 14h0
Mini market
BIVŠA SUPRUGA STAŠE KOŠARCA PISALA GRADONAČELNIKU FOČE: "Svako je rođen da po jednom umre, čast i bruka žive dovijeka"
21. Apr. 20260
Vijesti
PLANIRANO POTPISIVANJE U DUBROVNIKU: Ministar Košarac poslao jučer na konsultacije Sporazum između BiH i Hrvatske o Južnoj gasnoj interkonekciji
17. Apr. 20260
Vijesti
KOŠARCA POGODILO ŠTO OPOZICIJA U RS SLAVI ORBANOV PORAZ: "Radujete se kao bošnjački političari"
14. Apr. 20261
Ekonomija
ČISTA ENERGIJA KAO ŠANSA ZA MLADE: Mlada pravnica iz BiH gradi gigantsku solarnu elektranu - investicija koja mijenja energetsku kartu naše zemlje (VIDEO)
Prije 7 min0
Društvo
NI ZEMLJE PARTNERA NEMAJU: Mostarski sajam - nikad slabiji politički vašar jedne stranke
Prije 7 min0
Evropa
TRESE SE ITALIJA: Istraga elitne prostitucije u Milanu, isplivala imena fudbalskih zvijezda
Prije 10 min0
Evropa
"ZADATAK BROJ JEDAN JE...": Čovjek koji će voditi ured mađarskog premijera najavio prvi potez
Prije 11 min0
Politika
IZDAJA U MOSTARU: Čović je prevario Plenkovića, obećao da će za Predsjedništvo BiH predložiti...
Prije 10h0
Politika
GRADONAČELNIK DUBROVNIKA, MATO FRANKOVIĆ, ZA „SB“: Ovo je moj odgovor na prijetnje ministra Sevlida Hurtića...
20. Apr. 20262
Politika
OTVORENO, IZ SRBIJE: Vučićeve i Dodikove poruke u Donjoj Gradini nisu slučajne, ali zašto je o ovome šutio američki izaslanik...
20. Apr. 20260
Politika
ŽESTOK OKRŠAJ PRED KAMERAMA: Zdenko Ćosić i Safet Softić - oči u oči -"Vi ste ga podržali, a on je predložio sam sebe..."
21. Apr. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.