Sport
BIĆE NEIZVJESNO DO SAMOG KRAJA: Borac preokretom protiv Sloge Meridianbet ostao za petama Zrinjskom
Prije 5h0
U vezi navedenog događaja, Granična policija BiH obavijestit će Tužilaštvo BiH te sarađivati sa svim agencijama za provođenje zakona
Vijesti
25. Mar. 2025
0
Granična policija Bosne i Hercegovine (BiH) po naredbi direktora Mirka Kuprešakovića provodi istragu u vezi prelaska državne granice predsjednika entiteta Republika Srpska (RS) Milorada Dodika, saopćeno je iz te institucije.
Kažu da poduzimaju sve mjere i radnje na utvrđivanju okolnosti i načina na koji je predsjednik RS-a Milorad Dodik prešao granicu između BiH i Republike Srbije.
U vezi navedenog događaja, Granična policija BiH obavijestit će Tužilaštvo BiH te sarađivati sa svim agencijama za provođenje zakona.
"Granična policija BiH, kao upravna organizacija u sastavu Ministarstva sigurnosti BiH, s operativnom samostalnošću, osnovana radi obavljanja policijskih poslova vezanih za nadzor i kontrolu prelaska granice BiH i drugih poslova propisanih zakonom, postupa u skladu sa svojim nadležnostima i poduzet će sve raspoložive mjere kako bi se zaštila državna granica i očuvala sigurnost BiH", navode u saopćenju za javnost.
Dodaje se da Granična policija BiH prati stanje na državnoj granici i poduzima mjere i radnje u skladu s pozitivnim zakonskim propisima i vlastitim planovima te nastavlja unapređivati saradnju sa drugim policijskim agencijama i organima, ali i susjednim državama kako bi se spriječili nezakoniti prelasci državne granice i drugi vidovi prekograničnog kriminala.
Sport
BIĆE NEIZVJESNO DO SAMOG KRAJA: Borac preokretom protiv Sloge Meridianbet ostao za petama Zrinjskom
Prije 5h0
Evropa
ŠPANSKI I PORTUGALSKI PREMIJER OBRADOVALI NACIJE: Struja se polagano vraća!
Prije 5h0
Politika
HARIS SILAJDŽIĆ O SCHMIDTU, HDZ-u i TROJKI: "Federacija je talac političkog sporazuma koji nije dao rezultate!"
Prije 5h0
Svijet
OBJELODANJENA HAMASOVA PONUDA IZRAELU: "Spremni smo završiti rat, ALI...!"
Prije 5h0
Vijesti
DRAMA U REPUBLICI SRPSKOJ NAKON ŠTO JE SDA POZVALA SCHMIDTA DA REAGIRA: "To može imati dalekosežne posljedice..."
27. Apr. 20250
Vijesti
TUŽILAŠTVO BiH SADA JE NA POTEZU: Ovo je policajac Branimir koji je prijetio inspektorima SIPA-e tokom pokušaja hapšenja Milorada Dodika (VIDEO)
26. Apr. 20250
Vijesti
SPAŠAVAJ SE KO MOŽE: Ovo je razlog zbog kojeg je Željka Cvijanović dobila vizu za ulazak u Sjedinjene Američke Države...
Prije 22h0
Vijesti
BURNE REAKCIJE NAKON OKRŠAJA ISAKA I ĆOSIĆA: "Nacionalno poniženje, bruka i sramota u Centralnom dnevniku Face TV..."
27. Apr. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.