Sport
"ZA 25 GODINA SVEGA U NAŠIM BOJAMA": Navijači Bajerna priredili veličanstven oproštaj Thomasu Mülleru
Prije 6h0
Glavni organizator prevare je 39-godišnji Srbin, inače po profesiji finansijski savjetnik, koji je osmislio čitavu prevaru i bio na čelu ove bande.
Hronika
05. Apr. 2025 05. Apr. 2025
0
U Regionalnom sudu u Salzburgu iduće sedmice počinje suđenje bandi od sedam prevaranata koji su koristeći lažna lična dokumenta od banaka uzeli dva miliona eura.
Na optuženičkoj klupi pojaviće se njih sedmorica: tri Austrijanca, dva Srbina, Mađar i Rumun.
Glavni organizator prevare je 39-godišnji Srbin, inače po profesiji finansijski savjetnik, koji je osmislio čitavu prevaru i bio na čelu ove bande.
Pored njih sedmorice, još 60 osoba je imalo neke manje uloge u cijeloj prevari.
Austrijski mediji kažu da je riječ o prevari nevjerovatnih razmjera, a sama optužnica ima 105 strana, navodeći 130 krivičnih djela koje su počinili od 2020. do 2023. godine. U osnovi prevare je uzimanje kredita od banaka te kupovina automobila na lizing preko lažnih ličnih dokumenata. Oni su koristili lične karte i dokumente ljudi koje su izmislili, dakle, nisu uopšte postojali. Adrese koje su navedene na ličnim dokumentima zapravo je adresa stana u vlasništvu 39-godišnjeg Srbina. Kako bi poboljšali njihovu kreditnu sposobnost, te “izmišljene” osobe su sklapale ugovore sa telekomunikacionim kompanijama, ali i drugim javnim preduzećima. Ovi ugovori su imali i za cilj da se dokaže kredibilitet tih osoba.
Sport
"ZA 25 GODINA SVEGA U NAŠIM BOJAMA": Navijači Bajerna priredili veličanstven oproštaj Thomasu Mülleru
Prije 6h0
Vijesti
"OVO JE MOJA KUĆA, ŽIVIO SAM TU": Dodik kaže da ne razmišlja o tome da napusti RS
Prije 6h0
Regija
SLIKE KOJE GOVORE O STVARNOM VUČIĆEVOM UGLEDU: Ćošak, hoklica za ponižavanje i posljednji red - od Pariza, preko Davosa do Washingtona i Moskve
Prije 6h0
Evropa
PREDSJEDNIK RUSIJE NIŽE OPTUŽBE: Putin našao krivca za rat, sad se okrenuo Balkanu
Prije 6h0
Hronika
PRETUČENI MENADŽER IZ SRBIJE JAVIO SE IZ ZAGREBAČKE BOLNICE: "Šutirao me u glavu, a bio je s..." (VIDEO)
Prije 9h0
Hronika
SEKUNDE DO KATASTROFE: Incident na cesti prema Sarajevu, zaštitar fizički nasrnuo na vozača autobusa u kojem su se nalazila...
Prije 22h0
Hronika
OKONČANA VELIKA POTRAGA: Pronađen poštar iz Trebinja, našli su ga u...
08. Maj 20250
Hronika
DRAMA U ZAGREBU: Brutalno pretučen srpski poduzetnik, krvav puzao pred hotelom (VIDEO)
Prije 12h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.