Politika
MORAJU BITI PORAŽENI: Hrvatski fašizam ugrožava mir u Bosni i Hercegovini, prijeti destabilizaciji i same EU!
18. Feb. 20260
Svojim vozilom je na desnoj kolovoznoj traci prednjim dijelom vozila udario pješakinju D. I., koju je odbacio na kolovoz.
Hronika
16. Apr. 2025
0
Potvrđena je optužnica protiv 99-godišnjaka iz Širokog Brijega zbog ugrožavanja javnog saobraćaja, prenose mediji.
Općinski sud u Širokom Brijegu, 26. marta 2025. godine, potvrdio je optužnicu Županijskog tužilaštva ŽZH Široki Brijeg od 25. marta 2025. godine, podignutu protiv B. P. iz Širokog Brijega, zbog postojanja osnovane sumnje da je počinio krivično djelo “teško krivično djelo protiv bezbjednosti javnog saobraćaja” u vezi sa krivičnim djelom “ugrožavanje javnog saobraćaja”.B. P., rođen 1926. godine u mjestu Izbično, Široki Brijeg, ranije je bio osuđivan, prenosi Banjaluka.net.
Udario pješaka
Osumnjičen je da je 10. septembra 2024. godine oko 11:30 u Širokom Brijegu upravljao ličnim vozilom marke ‘VW Golf’ tip 19 E, na način da, prilazeći obilježenom pješačkom prelazu, nije upravljao vozilom sa naročitom pažnjom i nije vozio takvom brzinom da u slučaju potrebe može da zaustavi vozilo ispred pešačkog prelaza, te nije obratio pažnju na pešakinju D. I. koja je u tom trenutku prelazila kolovoz na pešačkom prelazu s leve na desnu stranu, gledano iz pravca kretanja motornog vozila “VW” tip 19 E, olako smatrajući da će i na taj način uspešno završiti vožnju, u čemu nije uspeo.
Naime, svojim vozilom je na desnoj kolovoznoj traci prednjim dijelom vozila udario pješakinju D. I., koju je odbacio na kolovoz.
Posljedicom tog udarca, pješakinja je zadobila teške tjelesne povrede u obliku preloma donjeg dijela goljenične kosti lijeve potkolenice, čime je počinio krivično djelo “teško krivično djelo protiv bezbjednosti javnog saobraćaja” u vezi sa krivičnim djelom “ugrožavanje javnog saobraćaja”
Politika
MORAJU BITI PORAŽENI: Hrvatski fašizam ugrožava mir u Bosni i Hercegovini, prijeti destabilizaciji i same EU!
18. Feb. 20260
Vijesti
SNIMCI IZ ŠIROKOG BRIJEGA DIGLI BiH NA NOGE: Thompson prijavljen Tužilaštvu BiH zbog ZDS-a i podignutih desnica na koncertu
17. Feb. 20260
Politika
MLADI MASOVNO KLICALI USTAŠKOM REŽIMU: Svjetla s Thompsonove pozornice osvijetlila širenje mržnje i historijski revizionizam (FOTO + VIDEO)
16. Feb. 20260
Društvo
ZLO NA PETAK 13-TI: "Za dom spremni" čulo se u Širokom – uz pune tribine i mlade u prvim redovima (VIDEO)
16. Feb. 20260
Jeste li znali
SOKO ZOVE ORLA: Šta je 1992. godine radio predsjednik HDZ-a BiH Dragan Čović…
Prije 19 min0
Zabava
HIT NA INTERNETU: Procurila fotografija iz Vatikana, nakon susreta Predsjedništva BiH s papom...
Prije 21 min0
Sport
"PAKLENI NAPADAČKI TRIO": Čuveni nogometni skaut hvalio reprezentativce BiH...
Prije 30 min0
Vijesti
TOTALNI PREOKRET: Evo kakvo nas vrijeme očekuje u narednih nekoliko dana...
Prije 36 min0
Hronika
CURE DETALJI UŽASA IZ BANJE LUKE: Strava u policijskoj stanici, teške optužbe...
10. Mar. 20260
Hronika
STRAVIČAN SNIMAK IZ TEL AVIVA: Nožem s leđa napao rabina, uslijedila borba na život i smrt (VIDEO)
Prije 13h0
Hronika
KRVAVI PIR U SAD-u: Napadač se kamionom zabio u sinagogu i počeo pucati (FOTO)
Prije 9h1
Hronika
HOROR KOD LAKTAŠA: Ubistvo i samoubistvo, poznat identitet nastradalih oca i sina; oglasilo se Tužilaštvo
10. Mar. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.