Vijesti
SLUČAJ GRAS-a PROSLIJEĐEN POSKOK-u: Tužilaštvo KS poništilo prethodnu odluku o neprovođenju istrage
07. Mar. 20260
Optuženi Damir Šišaković i Almir Mehović se terete da su 4. decembra 2024. oko 18.25 sati počinili razbojništvo u zlatarskoj radnji u ulici Sarači.
Hronika
21. Apr. 2025
0
Kantonalni sud u Sarajevu potvrdio je optužnicu Tužilaštva Kantona Sarajevo protiv Damira Šišakovića, Almira Mehovića i Emira Šenderovića.
Šišaković i Mehović optuženi su za krivično djelo razbojništvo, dok je Šišaković i za krivično djelo posjedovanje i omogućavanje uživanja droga. Šenderović je optužen za krivično djelo pomoć učinitelju poslije učinjenog krivičnog djela.
Optuženi Damir Šišaković i Almir Mehović se terete da su 4. decembra 2024. oko 18.25 sati počinili razbojništvo u zlatarskoj radnji u ulici Sarači. Zaprijetili su radnici pištoljem, a potom je natjerali da iz sefa izvadi novac. Pored 11.000 KM, uzeli su i zlatni nakit u vrijednosti od 180.000 KM i pobjegli. Sat vremena nakon što su počinili razbojništvo, u stanu koji su koristili, čekao ih je Šenederović s kojim su podijeli nakit i dogovorili prodaju kako bi sakrili tragove. Šenderović je uhapšen s nakitom u Bijeljini gdje ga je planirao prodati.
Postupajući tužilac predložio je sudu da se optuženom Šišakoviću i Šenderoviću produži pritvor. Za glavni pretres predloženo je saslušanje šest svjedoka, tri vještaka forenzičke struke i izvođenje oko 120 materijalnih dokaza, navodi se u saopćenju Tužilaštva KS.
Vijesti
SLUČAJ GRAS-a PROSLIJEĐEN POSKOK-u: Tužilaštvo KS poništilo prethodnu odluku o neprovođenju istrage
07. Mar. 20260
Vijesti
SUTRA ĆE SE JAVNOSTI OBRATITI PRVI LJUDI TUŽILAŠTVA I POLICIJE KS: Kakve dokaze imaju o tragičnoj tramvajskoj nesreći
24. Feb. 20260
Vijesti
KLJUČA U GRAS-u: Bivši direktori pod lupom Tužilaštva KS-a, slučaj proslijeđen i POSKOK-u (VIDEO)
19. Feb. 20260
Vijesti
OGLASILO SE TUŽILAŠTVO KS O PROTESTIMA I ISTRAZI TRAMVAJSKE NESREĆE: "Komuniniciramo u mjeri u kojoj je moguće..."
16. Feb. 20260
SP 2026
REKORD KOJI JE ODJEKNUO PLANETOM: Mbappe reagovao na podvig Alajbegovića
Prije 15 min0
Hronika
TEŠKA NESREĆA U SARAJEVU TOKOM SLAVLJA: Mladić teže povrijeđen, bore mu se za život
Prije 22 min0
SP 2026
NENAD BJELICA, HRVATSKI NOGOMETNI STRUČNJAK: "Početak im je bio težak, nije bio dobar. Međutim, Barbarez je dobio..."
Prije 23 min0
Regija
POBILI SU MU ČLANOVE PORODICE: Bivši predsjednik Srbije Boris Tadić oglasio se iz Hrvatske...
Prije 29 min0
Hronika
UPOZORENJE VOZAČIMA: Prevarant sa BMW-om presreće automobile na putu kroz BiH
22. Jun. 20260
Hronika
U TOKU JE VELIKA POLICIJSKA AKCIJA: Pretresi i hapšenja na više lokacija...
23. Jun. 20260
Hronika
NIJE IM BILO SPASA: Kamera snimila stravičan pad teške konstrukcije na nedužne ljude (VIDEO)
22. Jun. 20260
Hronika
POTRAGA U TOKU: Državljanin BiH pobjegao policiji, nije ga zaustavio ni upozoravajući hitac
23. Jun. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.