Vijesti
IZNENADNA ODLUKA: Uhapšena ministrica puštena da se brani sa slobode, ali ni to nije sve...
26. Apr. 20250
Kako je navedeno iz Tužilaštva KS, mjere podrazumijevaju zabranu obavljanja posla ministrice i zabranu sastajanja sa osumnjičenima i svjedocima u ovom predmetu.
Vijesti
25. Apr. 2025
0
Postupajući tužilac Tužilaštva Kantona Sarajevo predložio je Općinskom sudu u Sarajevu određivanje mjera zabrane za uhapšenu ministricu za rad, socijalnu politiku, raseljena lica i izbjeglice KS Endu Pavić Pečenković.
Kako je navedeno iz Tužilaštva KS, mjere podrazumijevaju zabranu obavljanja posla ministrice i zabranu sastajanja sa osumnjičenima i svjedocima u ovom predmetu.Podsjećamo, ministrica Pavić Pečenković danas je uhapšena u nastavku provođenja akcije “Koverta” u sklopu koje su uhapšeni ranije ministrica za nauku, visoko obrazovanje i mlade KS Adna Mesihović i Ibrahim Obhodžaš koji je bio član Komisije koja je provodila proceduru zapošljavanja u navedeno ministarstvo.
Shodno tome, Tužilaštvo KS tereti Pavić Pečenković da je zajedno s ranije uhapšenom ministricom u Vladi KS Adnom Mesihović uz posredovanje Ibrahima Obhođaša pogodovala njegovoj sestri kako bi omogućila njeno zaposlenje u Ministarstvo za rad KS.
Kako je već od ranije poznato, Općinski sud u Sarajevu odredio je jednomjesečni pritvor Ibrahimu Obhođašu i ministrici Adni Mesihović koji su uhapšeni u istoj akciji.
Pritvor im je određen zbog opasnosti od utjecaja na svjedoke, prikrivanje dokaza, ometanja krivične istrage i zbog opasnosti od ponavljanja krivičnog djela.
Osumnjičenoj Dženiti Viteškić određene su mjere zabrane koje je Tužilaštvo KS tražilo osim mjere zabrane preduzimanja dužnosti službenih dužnosti kao pomoćnice ministrice.
Adna Mesihović i njena pomoćnica Dženita Viteškić. osumnjičene su za krivično djelo zloupotreba položaja ili ovlaštenja. Tačnije, sumnjiče se za nezakonito zapošljavanje u ministarstvo.
Kada je riječ o kantonalnoj ministrici Endi Pavić Pečenković ona se trenutno nalazi u nadležnosti Tužilaštva KS gdje će biti zadržana 24 sata i u tom zakonskom roku, nakon što je ispita postupajući tužilac, odlučit će o eventualnom prijedlogu za pritvor ili možda određivanju mjera zabrane.
Vijesti
IZNENADNA ODLUKA: Uhapšena ministrica puštena da se brani sa slobode, ali ni to nije sve...
26. Apr. 20250
Vijesti
PREMIJER KS NIHAD UK NAKON HAPŠENJA JOŠ JEDNE MINISTRICE: "Vlada u potpunosti podržava rad svih nadležnih institucija"
25. Apr. 20250
Vijesti
DOBRE VIJESTI ZA BAJRAM: U Kantonu Sarajevo povećane porodiljske naknade, dječiji dodatak i ove vrste socijalne pomoći
11. Apr. 20240
Regija
BURNO U "UTISKU NEDELJE": "To su slike koje je proizveo Zoran Đinđić kada je prošetao sa muftijom i igumanom..."
Prije 17 min0
Sport
PLAY OFF NBA LIGE: „Warriorsi“ izbacili „Rocketse“, „Indiana“ nadigrala „Cavalierse“
Prije 25 min0
Evropa
ZASTRAŠUJUĆI PRIZORI IZ MOSKVE: Više mrtvih i ranjenih u požaru koji je izbio u...
Prije 33 min0
Svijet
TRUMP NE PRESTAJE ŠOKIRATI: Američki predsjednik izdao novu zapovijed -"Amerika predugo bila pogođena..."
Prije 41 min0
Vijesti
PROFESOR ESAD BAJTAL UPOZORAVA: "Mislim da to niko ne smije uraditi, kako iz moralnih tako i iz pravnih razloga...."
02. Maj 20250
Vijesti
ZBOG SKANDALOZNIH IZJAVA MILORADA DODIKA: Ambasador Siniša Bencun pozvan na "raport" u Ministarstvo vanjskih poslova Austrije
02. Maj 20250
Vijesti
FRA IVAN ŠARČEVIĆ, TEOLOG: "Zastrašujuća je mržnja prema Bosni onih ljudi koji su dobro živjeli u njoj prije nego što su je napustili"
02. Maj 20250
Vijesti
NEKADAŠNJI GRADONAČELNIK MOSTARA UPOZORIO ČOVIĆA I KORDIĆA: "Ovo nije teritorija Hrvatske ni HDZ-a. Sve oko HNK je islamofobično" (VIDEO)
Prije 8h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.