Društvo
DOGOVOR MINISTARA I PREDSTAVNIKA TRI ELEKTROPRIVREDE: Entiteti spremni snabdijevati Brčko distrikt...
Prije 17 min0
"Aveti iz prošlosti, aveti on je jedan od njih će u najskorije vreme, otići u istoriju beščašća. Ne zna Ivica šta je stid", kaže Nestorović.
Regija
28. Apr. 2025 28. Apr. 2025
0
Evidentan je veliki strah kod SPS jer su i njihovi funkcioneri viđani na studentskim protestima. Lider socijalista Ivica Dačić ne zna šta riječ stid znači, a ni ne treba da brine za pobunjenu javnost, ona će i sama umjeti da se snađe.
Sa politikološkog aspekta termin „stida“ koji je Dačić upotrebio, nije adekvatan, ili je bar preintezivan jer ne djeluje da studenti tu vrstu osjećanja gaje prema opoziciji. Međutim, nesumnjivo da i ne žele bilo kakav balast poslovično neuspješne opozicije, kažu sagovonici Danasa komentarišući Dačićevu izjavu da se studenti stide opozicije i ne žele je na svojoj listi.
Potpredsjednik Vlade Srbije i ministar unutrašnjih poslova gostujući sinoć u Hit-tvitu rekao je da je krajnja mjera radikalizacije studentata u blokadi - vanredni izbori, što, prema njegovim riječima, ne nailazi na stoprocentnu podršku opozicionih stranaka.
Prema njegovoj ocjeni opozicija je najveći gubitnik cjelokupne situacije.
„Ko više računa na njih i ko ih pominje? Studenti u blokadi ih ne žele uopšte, oni njima zabranjuju da učestvuju na izborima. Oni se njih stide“, naglasio je ministar.
Ocijenio je da studenti žele svoju listu i da opozicija ne učestvuje na potencijalnim izborima.
Danijela Nestorović, poslanica Ekološkog ustanka, za Danas kaže da Dačić ni ne zna šta ta riječ znači.
"Da zna, ne bi komentarisao na ovakav način. Naravno, vlast i njeni koalicioni partneri koriste poluinformacije da kako bi predstavile opoziciju kao gubitnike. Jasno je da je ovakva situacija produkt medijskog mraka i nemogućnosti svih političkih aktera da javno iznose svoj stav. No, primer Kosjerića je ključ kako opozicija i studenti, kao i građanske organizacije mogu zajedno i jedinstveno.da nastupe. Tako da ovu izjavu jadnog ministra Dačića ne bih više komenarisala. Aveti iz prošlosti, aveti on je jedan od njih će u najskorije vreme, otići u istoriju beščašća. Ne zna Ivica šta je stid", kaže Nestorović.
Marko Vujić, docent FPN, podsjeća da su studenti od samih početaka protesta jasno stavili do znanja da ih politika, posebno u partijskom smisli ne zanima.
"Kontinuirano su se držali navedenog tako da ne treba da čudi, da u smislu potencijalne dalje političke artikulacije ne žele bilo kakvo formalizovano vezivanje za političko-partijske aktere čak i opozicije", navodi on.
Za njega ovo predstavlja samo nastavak dosljednosti koji su već pokazali, i društvene zrelosti atipične za ono što se može očekivati od tako mladih ljudi.
"Sa politikološkog aspekta termin „stida“ koji je Dačić upotrebio, nije adekvatan, ili je bar preintezivan. Naime, ne deluje da studenti tu vrstu osećanja gaje. Međutim, nesumnjivo da i ne žele bilo kakav balast poslovično neuspesne opozicije, fragmentisane, nezrele, delom s manje ili više razloga prokazane u ranijim vlastima pre 2012. Na kraju krajeva, ovo je borba koju su oni započeli sami, za neku Srbiju novih vrednosti (za početak poštovanja zakona) a sa starim političkim akterima nije ni logično, pa ni moralno ući u to novo doba", smatra Vujić.
Društvo
DOGOVOR MINISTARA I PREDSTAVNIKA TRI ELEKTROPRIVREDE: Entiteti spremni snabdijevati Brčko distrikt...
Prije 17 min0
Mini market
DODIK O STANIVUKOVIĆEVOM PSS-u: "Trebalo je da se nazovu pokret sitnih strasti"
Prije 28 min0
Politika
ODLUKE DONESENE NA TELEFONSKOJ SJEDNICI: Vijeće ministara BiH dalo saglasnost za imenovanje odbrambenog atašea SAD-a...
Prije 31 min0
Svijet
RUSIJA PRIJE NEKOLIKO DECENIJA NA DNU ARKTIČKOG MORA IZGUBILA DVIJE PODMORNICE: Moskva kreće u akciju izvlačenja
Prije 34 min0
Regija
OTVORENI UDAR IZ SRBIJE: Vulin se obrušio na Dodika i njegov režim - "DOŽIVJELI STE TEŽAK PORAZ!"
19. Okt. 20251
Regija
KRVNA OSVETA ISPRED SUDA U PEĆI, UZNEMIRUJUĆI SNIMAK: Napravio sačekušu, izrešetao ih sa dvije puške (VIDEO)
18. Okt. 20250
Regija
VUČIĆ OKREĆE LEĐA PUTINU: "Mi smo srećni što smo se oslobodili uz podršku Crvene armije, ali ne možemo reći da smo srećni zbog..."
Prije 14h0
Regija
ODJEKNULA PORUKA STUDENTICE IZ NOVOG PAZARA: "Bitno je da pokažamo Srbiji da smo svi..."
20. Okt. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.