Regija
HRVATSKA JE POSTALA EPICENTAR DESNICE: "Dosta je ljevičarskih besmislica"
11. Okt. 20250
Učenica srednje škole bila je na državnom natjecanju srednjoškolaca...
Regija
14. Maj 2025
0
Policija provodi istragu nakon prijave silovanja maloljetne osobe koje se navodno dogodilo u noći sa 6. na 7. maj u istarskom apartmanskom naselju gdje se održavalo državno natjecanje srednjoškolaca.
Maloljetnica je u prisustvu punoljetnog člana obitelji prijavila silovanje, na osnovu čega je policijski službenik za maloljetničku delikvenciju sačinio zapisnik te se odmah krenulo s poduzimanjem drugih službenih radnji, prenosi Jutarnji.hr.
Slučaj vodi PU ličko senjska, s obzirom na lokaciju na kojoj je prijava zaprimljena.
Završen je uviđaj od strene istarske policije u apartmanskom naselju u Rovinju u bungalovu, gdje se dogodio prijavljeni zločin, te su sve prikupljene podatke, dokaze i obavljene informativne razgovore proslijedili ličko-senjskoj policiji.
PU ličko-senjska je suzdržana u dijeljenju informacijapozivajući se na Zakon o sudovima za mladež nalaže, piše List.
Redakcija Jutarnjeg lista primila je anonimnu prijavu zabrinutih roditelja koji zbog ovoga slučaja traže hitan inspekcijski nadzor jer vjeruju kako je do silovanja došlo zbog nemara odraslih osoba u pratnji učenika na državnom natjecanju. U pismu navode imena osoba (odgojno-obrazovnih djelatnika) za koje smatraju da nisu poduzele osnovne mjere zaštite maloljetnika, odnosno da su ih tijekom noći ostavili bez nadzora odraslih.
Po njihovim informacijama, događaj se zbio između 00.30 i 3.30 sati, a oko 4 sata maloljetnica je nazvala prijateljicu i rekla što se dogodilo.
U tijeku je obavljanje niza obavještajnih razgovora obzirom na mnogobrojnost osoba koje su doznale za slučaj jer je nastala panika i nervoza među djecom i roditeljima, a ključan će biti i nalaz ginekološkog pregleda žrtve, nakon čega će policija ispitati i mladića koji je prokazan kao počinitelj kaznenog djela.
A nakon što se dovrši kriminalističko istraživanje, policija će na osnovu prikupljenih informacija podnijeti prijavu nadležnom državnom odvjetništvu.
Regija
HRVATSKA JE POSTALA EPICENTAR DESNICE: "Dosta je ljevičarskih besmislica"
11. Okt. 20250
Vijesti
SCHMIDT, BRISEL I HRVATSKA: Kako EU redefiniše BiH po etničkom ključu
05. Okt. 20250
Regija
OVO ĆE PRISJESTI GRLIĆU RADMANU I PLENKOVIĆU: Palestinski grad bratimi se sa Splitom u vrijeme kada Hrvatska ni po koju cijenu ne želi priznati Palestinu
01. Okt. 20250
Regija
BOŠNJAČKO UMREŽAVANJE NA NAJVIŠOJ RAZINI: U Hrvatskom saboru ostvarena radna koordinacija bošnjačkih vijećnika
29. Sep. 20250
Regija
DRAMA U SUSJEDSTVU: Prevario građanina Makedonije za kupovinu stana, oštetio ga za 130 hiljada eura
Prije 7 min0
Hronika
UHAPŠENA DRŽAVLJANKA IRANA: Sumnjiči se za prevare u bankarskom sektoru
Prije 12 min0
Hronika
POLICIJA O DETALJIMA STRAVIČNOG ZLOČINA: Senad zadavio Đurđicu pa tijelo prevezao vozilom
Prije 14 min0
Politika
"SPENGAVANJE" I DRUGE PORUKE: Munjić će odgovarati o prepisci sa Nikšićem na sjednici Nezavisnog odbora Parlamenta FBiH
Prije 19 min0
Regija
ALARMANTNO, IZ LONDONA: Evo šta se krije iza navodnog terorističkog napada u Ćacilendu...
23. Okt. 20250
Regija
NAPAD NA ĐOKOVIĆA U SRCU BEOGRADA: Počelo je, Vučićevci mu to ne mogu oprostiti
21. Okt. 20250
Regija
VUČIĆ SE ZAMALO SLOMIO PRED KAMERAMA PA ZAVAPIO: "Ljudi, dajte da preživimo nekako"
21. Okt. 20250
Regija
NEZAPAMĆENI UDAR VUČIĆEVOG REŽIMA: Zabranjeno gostovanje čuvenog režisera, nova meta je...
Prije 5h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.