Mini market
UZBUNA U ČOVIĆEVIM REDOVIMA: Džeba odgovorio Vukanoviću, spominje i vrijeđanje Bošnjaka...
Prije 16 min0
"Ovaj zaključak stupa na snagu danom donošenja i objavit će se u Službenom glasniku Bosne i Hercegovine'', navodi se u zaključku.
Politika
16. Maj 2025
0
Zastupnički dom Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine nalaže predsjedavajućoj Vijeća ministara Bosne i Hercegovine da u skladu sa članovima 10. i 14. Zakona o Vijeću ministara Bosne i Hercegovine imenuje i pošalje u proceduru provjere prijedlog za ministra sigurnosti Bosne i Hercegovine koji su joj 18. 3. 2025. godine dostavili šefovi pet klubova u Zastupničkom domu.
U zaključcima se navodi, ukoliko predsjedavajuća Vijeća ministara Bosne i Hercegovine ne postupi u skladu sa točkom 1. ovog zaključka, da će to biti ''tretirano kao nastavak flagrantnog kršenja Zakona o Vijeću ministara Bosne i Hercegovine i onemogućavanje efikasnosti rada u Vijeću ministara Bosne i Hercegovine''.
"Ovaj zaključak stupa na snagu danom donošenja i objavit će se u Službenom glasniku Bosne i Hercegovine'', navodi se u zaključku.
Radi se o prijedlogu za ministra Nebojšu Vukanovića, lidera stranke Za pravdu i red, ali Krišto odbija već mjesec da ga imenuje i pošalje na provjeru SIPA-i i CIK-u BiH.
U zaključku podsjećaju da je Nenad Nešić 24. 1. 2025. godine podnio ostavku na dužnost ministra sigurnosti Bosne i Hercegovine, te da je predsjedavajuća Vijeća ministara 18. 3. 2025. godine povukla Odluku o imenovanju Gorana Selaka za ministra sigurnosti Bosne i Hercegovine
"Predlažemo da se na dnevni red 28. sjednice Zastupničkog doma Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine zakazane za 15. 5. 2025. godine uvrsti dodatna točka dnevnog reda koja glasi: 'Prijedlog zaključka o potrebi hitnog pokretanja procedure imenovanja ministra sigurnosti u Vijeću ministara Bosne i Hercegovine', te da zastupnički dom Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine nakon obavljene rasprave usvoji ovaj zaključak'', navedeno je.
-Poslanici Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH jučer su usvojili Zaključak kojim traže od Borjane Krišto da pokrene proceduru imenovanja ministra bezbjednosti u Savjetu ministara BiH. Za Zaključak je glasala većina, 21 je bio ZA, 3 su bila suzdržana a samo 3 poslanika HDZ BIH protiv, dok su poslanici SNSD napustili sjednicu i nisu glasali.
Sada je jasan raspored snaga, ali uprkos tome Čović i HDZ BIH i dalje kupuju vrijeme za Dodika i SNSD, u skladu sa tajnim dogovorom iz Mostara, a Krišto da krši Zakon o Savjetu ministara BiH i Poslovnik, poručio je zastupnik u NSRS-u Nebojša Vukanović.
(SB)
Mini market
UZBUNA U ČOVIĆEVIM REDOVIMA: Džeba odgovorio Vukanoviću, spominje i vrijeđanje Bošnjaka...
Prije 16 min0
Mini market
VUKANOVIĆ OTPUSTIO KOČNICE: Da su ovo što je uradio Čović učinili Bošnjaci, rigala bi se vatra s režimskih medija...
19. Maj 20250
Politika
MUK U PARLAMENTU REPUBLIKE SRPSKE: Vukanović se javio za riječ -"Vidite da je Bosna i Hercegovina otadžbina Srbina..."
15. Maj 20250
Politika
VUKANOVIĆ O POLITIČKOJ SITUACIJI: "Dragan Čović je spreman na sve, Dodika će zadržati do kraja" (VIDEO)
11. Maj 20250
Politika
BIJES I NEMOĆ: Ambasador Danske razbjesnio Milorada Dodika -"Da je BiH iole normalna zemlja..."
Prije 32 min0
Regija
PROCURILI SNIMCI IZ SRBIJE: Incident u centru grada, policija stala između građana i Vučićevih provokatora, dobacuju...
Prije 44 min0
Evropa
OTKRIVEN PUTINOV PLAN: Ruski agresori na bojište u Ukrajinu poslali čak...
Prije 54 min0
Svijet
DRAMATIČNO NA BLISKOM ISTOKU: Američki obavještajci presreli poruke, Izrael planira napad na nuklearna postrojenja...
Prije 1h0
Politika
DRAMA U REPUBLICI SRPSKOJ: Pobuna u Dodikovim redovima –„Napuštaju brod koji tone...“
19. Maj 20250
Politika
OSVETA SE SERVIRA HLADNA: SDA pripremila "odgovor" za Trojku; na pomolu nova-stara koalicija sa Radončićevim SBB-om?!
19. Maj 20250
Politika
EKSPLOZIVNA ANALIZA MICHAELA MURPHYJA: Licemjerni političari u RS i Federaciji su se godinama bogatili na državnim jaslama, ovo je istina o "izvornom Daytonu"...
18. Maj 20250
Politika
ALEKSANDRA PANDUREVIĆ UZBURKALA JAVNOST: "Pozivam Christiana Schmidta da otvori..."
Prije 23h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.