Politika
"NISAM DJEVOJČICA KAO ON!": Žestok obračun Đajića i Stanivukovića - padaju teške riječi i optužbe
Prije 18 min0
Mantru o tome da su "garant" Dejtonskog sporazuma uporno nameću zvaničnici Srbije. Sada im se pridružuje i Hrvatska.
Regija
26. Maj 2025
0
Premijer Hrvatske Andrej Plenković objavio je na svom X-nalogu da je u Dejtonu, mjestu gdje je postignut mirovni sporazum o Bosni i Hercegovini.
U objavi je odmah istakao da je i njegova država "garant" Dejtona.
"Učestvujem na proljetnom zasjedanju Parlamentarne skupštine NATO-a u Dejtonu - gradu koji je postao simbol mira. Kao potpisnik i garant Dejtonskog sporazuma, Hrvatska ulaže političke, ekonomske i diplomatske napore da podrži stabilnost i napredak BiH, a osobito njezin evropski put", napisao je Plenković.

Mantru o tome da su "garant" Dejtonskog sporazuma uporno nameću zvaničnici Srbije. Sada im se pridružuje i Hrvatska.
No, istina jeste da "garanti" ne postoje.
Bosna i Hercegovina, Srbija i Hrvatska jesu potpisnice Dejtona. I potpisale su ga kao strane u sukobu. Ako su Beograd i Zagreb "garanti" Dejtona, onda je i Sarajevo!
"Cjelovitost Sporazuma temelji se na punoj ravnopravnosti triju konstitutivnih naroda - a ne na većinskoj dominaciji i preglasavanju malobrojnijeg naroda", stoji dalje u Plenkovićevom postu.
I Dejton je iskoristio za priču o reformi Izbornog zakona.
"Zato se nastavljamo zalagati za izbornu reformu i institucionalnu funkcionalnost koja poštuje ustavna prava svih triju konstitutivnih naroda: Hrvata, Bošnjaka, Srba - i ostalih.
Dok obilježavamo 30 godina od Dejtona, obnovimo privrženost vrijednostima koje su važne za očuvanje međunarodnog prava, mira i demokracije", stoji u Plenkovićevom postu.
Politika
"NISAM DJEVOJČICA KAO ON!": Žestok obračun Đajića i Stanivukovića - padaju teške riječi i optužbe
Prije 18 min0
Show
KONTROVERZNI GLUMAC PRIZNAO: "Beskućnik sam, sedam godina živim u hotelima"
Prije 20 min0
Mini market
"ON BI TREBAO U ZATVOR": Draško Stanivuković zaprijetio novim snimcima, Vlado Đajić mu odgovara da možda...
Prije 24 min0
Politika
BRANKO BLANUŠA KAŽE DA JE VRIJEME ZA AKCIJU: "Vlast mora štititi naše poljoprivrednike, a ne uvozne lobije"
Prije 28 min0
Regija
HRVATSKA U VELIKIM PROBLEMIMA: Ukida se ogromni EU fond iz kojeg su povukli milijarde eura!
18. Nov. 20250
Regija
PADAJU, JEDAN, PO JEDAN: Bivši atletičar od danas u Registru državnih terorista, pogledajte šta je sinoć uradio...
18. Nov. 20250
Regija
NAJVEĆA OBOŽAVATELJICA VUČIĆA: Kako je kćer jednog od najvećih nogometaša bivše države u historiji postala prva dama Ćacilenda (FOTO)
18. Nov. 20250
Regija
NEVJEROVATAN RASPLET U SRBIJI: Otkriveno ko je vjerovatni kupac ruskog udjela u NIS-u
Prije 17h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.