Hronika
PODIGNUTA OPTUŽNICA: Trgovao kokainom
05. Dec. 20250
Čubelić, Ković i još jedan član njihove grupe još su lani optuženi za nabavu kokaina od nepoznatih osoba. Sada je rekonstruirano da je jedan od dobavljača bio Šlogar. Istražitelji su došli do njegove komunikacije s Kovićem na temelju koje se može zaključiti da su sarađivali.
Hronika
28. Maj 2025
0
Hrvatski USKOK je Tinu Šlogaru i suosumnjičenim članovima njegove narko-grupe na teret, među ostalim, stavio i preprodaju kokaina Ivanu Koviću, suradniku splitskoga narko-bossa Josipa Ćubelića zvanog Čuba.
Čubelić, Ković i još jedan član njihove grupe još su lani optuženi za nabavu kokaina od nepoznatih osoba. Sada je rekonstruirano da je jedan od dobavljača bio Šlogar. Istražitelji su došli do njegove komunikacije s Kovićem na temelju koje se može zaključiti da su sarađivali, piše hrvatski portal Index.hr.
U pitanju su poruke s aplikacije ANOM preko koje se Šlogar dopisivao s osobom pod nadimkom "Notrunk". Kasnije će se ispostaviti da je to upravo Ković.
Tako je Ković još 12. maja 2021. pitao Šlogara "Koja je roba", na što mu je ovaj poslao fotografiju paketa kokaina. Napisao mu je i podatak o njegovoj čistoći: "Ista kuha preko 90". Kad ga je Ković pitao za cijenu, Šlogar mu je odgovorio: "Može dati za 33.500".
"Vozač će u 8:00 sati preuzeti robu i krenuti za Split", piše Šlogar Koviću te mu javlja da je cijena 17.000 eura, a s troškom prijevoza ukupno 17.500 eura.
Uslijedio je dogovor Šlogara i suosumnjičenog Darija Plemeničića. On je prema Šlogarovoj uputi ostavio otključani automobil parkiran u ulici u Dubravi, a Šlogar je organizirao da se droga ubaci u njega. Utvrđeno je da je Plemeničić koristio vozilo svoje bivše supruge.
Istražitelji su pribavili i podatke s autoceste Rijeka-Zagreb iz kojih je vidljivo da je upravo Plemenčić koristio to vozilo tokom maja 2021. godine. Inače, njegov nadimak na ANOM-u bio je "Smoothwalk", a pribavljeni su i podaci s baznih stanica na kojima se njegov mobitel prijavljivao. Tako je također rekonstruirano njegovo kretanje.
S Kovićem je dogovoreno da se kokain dostavi u garažu trgovačkog centra u Putu Pazigrada u Splitu. Tamo je, kako je javio Ković, bio parkiran skuter kojemu je bilo otključano sjedalo. Plemenčić je u njega samo trebao ubaciti kokain te uzeti kovertu s novcem.
I doista, istražitelji su utvrdili da je Plemenčić 16. aprila 2021. u 9:21 sati evidentiran na naplatnoj postaji Lučko, a u 12:37 na izlazu u Dugopolju. Nedugo nakon toga u zajedničku chat grupu napisao je "riješeno". Dodao je još: "Ja njemu vaše, on meni naše".
Opširnije čitajte na Index.hr.
Hronika
PODIGNUTA OPTUŽNICA: Trgovao kokainom
05. Dec. 20250
Politika
"KO VAS J... SVE ZAJEDNO": Gorica Dodik jednom objavom "ZAPALILA" MREŽE, svi se pitaju na koga misli (FOTO)
20. Nov. 20250
Vijesti
KAD DROGA POSTANE BIZNIS: Zašto je Dodik uklonio Đajića, a prećutao Košarca i njegove veze sa panamskim narkokartelom (VIDEO)
19. Nov. 20250
Vijesti
ĐAJIĆ SASLUŠAN U POLICIJI: Kompromitirajući snimak otkriva...
19. Nov. 20250
Svijet
SAMOUBISTVA IZRAELSKIH VOJNIKA: "Učinio sam neoprostive stvari i ne mogu živjeti s tim"
Prije 11 min0
Svijet
HOĆE LI DOĆI DO MIRA U UKRAJINI: Satima traje sastanak Trumpa, Zelenskog i delegacija na Floridi
Prije 17 min0
Sport
MLADI ZMAJ NASTAVLJA BRILJIRATI: Muharemović ponovo pogodio za Sassoulo (VIDEO)
Prije 20 min0
Show
PRVA JE IMALA ODNOS U TROJE NA TV, RAZVELA SE OD MUŽA SVINGERA PA SADA LJUBI DJEVOJKU: "Baš si brzo prešla dalje.."
Prije 25 min0
Hronika
OVO JE POLICAJAC KOJI JE GLUMIO SILU: Isplivale fotografije Adina Aščalića, nasilnika iz MUP-a KS!
26. Dec. 20250
Hronika
TRAŽE SE SRODNICI NANE MELIHE BRDARIĆ: Umrla je 8. decembra, nema ko da je ukopa
27. Dec. 20250
Hronika
VANDALIZAM KAKAV SE NE PAMTI, GRAĐANI U ŠOKU: Lopovi opustošili groblje, odnijeli sve što su mogli
Prije 13h0
Hronika
UHAPŠENA DJEČIJA BANDA: Radnicu apoteke večeras tukli klompom po glavi, evo šta se dogodilo
25. Dec. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.