Mini market
VEĆ VIĐENI PRIZORI IZ MANJEG ENTITETA: U Tesliću i Doboju bilbordi podrške Dodiku
Prije 55 min0
Kurban-bajram traje četiri dana.
Vijesti
02. Jun. 2025
0
Prema Takvimu Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, prvi dan Kurban-bajrama je u petak, 6. juna 2025. godine. Bajram-namaz je u 5.43 sati.
Centralna bajramska svečanost Rijaseta Islamske zajednice bit će održana u Gazi Husrev-begovoj džamiji u Sarajevu, gdje će bajramsku hutbu kazivati reisul-ulema Husein-ef. Kavazović.
Nakon sabah-namaza, koji će se klanjati s početkom u 4.30 sati, bit će održan svečani program u izvedbi poznatih učača Kur'ana, ilahija i kasida.
Prigodan vaz ovom prilikom održat će direktor Gazi Husrev-begove medrese mr. Dževad Pleh.
BHT1 i BIR televizija će centralnu bajramsku svečanost prenositi uživo, saopćili su iz agencije MINA.
Prvog dana reisul-ulema organizira tradicionalno bajramsko čestitanje od 9.00 do 12.00 sati u Upravnoj zgradi Rijaseta Islamske zajednice na Kovačima. Isti dan, bit će održan i tradicionalni bajramski prijem reisul-uleme za zvanice s početkom u 19.00 sati.
Važnost Kurban-bajrama ili Hadži-bajrama određuju ibadet žrtvovanja kurbana i dijeljenje kurbanskog mesa siromasima, prijateljima i komšijama, kao i ibadet hadža, kada nekoliko miliona muslimana u određenim danima boravi u Mekki. Među njima je ove godine i 2.222 državljana Bosne i Hercegovine.
Kurban-bajram traje četiri dana.
Mini market
VEĆ VIĐENI PRIZORI IZ MANJEG ENTITETA: U Tesliću i Doboju bilbordi podrške Dodiku
Prije 55 min0
Politika
VUČINIĆ IZ LISTE ZA PRAVDU I RED: "Referendum je samo marketinška predstava"
Prije 1h0
Politika
JELENA TRIVIĆ OSTAJE DOSLJEDNA: "Dodik nema pojma šta dalje da radi, nećemo podržati referendum"
Prije 1h0
Sport
NAKON VELIKE POBJEDE U LATVIJI: Odbojkašice BiH večras poražene od Crne Gore
Prije 2h0
Vijesti
TAKO TO RADI MILORAD DODIK: Ko dođe na miting bit će mu uračunato u platu + slobodan dan!
04. Avg. 20252
Vijesti
PREMA NALOGU VISOKOG PREDSTAVNIKA: Hasanović umjesto Amidžića potpisao odluku o isplati duga "Viaductu"
04. Avg. 20250
Vijesti
NEMA VIŠE "CIK-CAK": Sud BiH dostavio presudu protiv Dodika, sada je na potezu CIK BiH
04. Avg. 20251
Vijesti
SAŠA MAGAZINOVIĆ NAJAVLJUJE: Kazna se povećava sa 400 KM na 1000 KM. Zakon je u proceduri...
05. Avg. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.