Sjećanje
SJEĆANJE NA 22. JUL 1993. GODINE: Dan kada je na Sarajevo sa agresorskih položaja ispaljeno 3.777 granata
Prije 12 min0
Imenovano je šest sudija u Federaciji BiH (FBiH) i dva sudije u Republici Srpskoj (RS).
Vijesti
19. Jun. 2025 19. Jun. 2025
0
Visoko sudsko i tužilačko vijeće (VSTV) Bosne i Hercegovine je, tokom dvodnevne sjednice koja se održava i danas, donijelo odluku o imenovanju nosilaca pravosudnih funkcija u BiH. Imenovano je šest sudija u Federaciji BiH (FBiH) i dva sudije u Republici Srpskoj (RS).
Na nivou Federacije BiH imenovani su:
Srđan Skoko, Belma Čano Sejfović i Dženana Hadžiomeragić na pozicije sudija Kantonalnog suda u Sarajevu,
Josipa Koroušić na poziciju sudije Kantonalnog suda u Širokom Brijegu,
Adis Abdić na poziciju sudije Kantonalnog suda u Bihaću, i
Aldina Rebihić-Topoljak na poziciju sudije Kantonalnog suda u Novom Travniku.
Na nivou Republike Srpske imenovani su:
Ana Tomić-Ignjatić na poziciju sudije Višeg privrednog suda u Banjaluci, i
Amela Hajdarević na poziciju sudije Okružnog suda u Doboju.
"Pri donošenju odluka o imenovanju, VSTV BiH je uzeo u obzir kriterije poput stručnog znanja, radnog iskustva, radnih rezultata, stručne sposobnosti zasnovane na dosadašnjim rezultatima u karijeri, sposobnosti nepristranog, savjesnog, marljivog, odlučnog i odgovornog obnašanja dužnosti, odnosa sa radnim kolegama, ponašanja van posla, profesionalne nepristranosti i ugleda", naveli su iz VSTV-a BiH.
Sjećanje
SJEĆANJE NA 22. JUL 1993. GODINE: Dan kada je na Sarajevo sa agresorskih položaja ispaljeno 3.777 granata
Prije 12 min0
Hronika
APSURD SISTEMA: Bivšeg načelnika bh. grada, uhapšenog zbog droge, već pola godine "hitno" istražuju
Prije 20 min0
Evropa
OGLASIO SE SMIJENJENI ŠEF UKRAJINSKE VOJSKE: Otkrio u kakvom stanju zaista predaje vojsku i progovorio o tajnim operacijama
Prije 32 min0
Ekonomija
NOVI PLAN ZA CENTAR SARAJEVA: 14,6 hektara obuhvata, korigovani WTC i kompleks za saudijsku ambasadu
Prije 46 min0
Vijesti
CRNI EKRAN - KRAJ JEDNE ERE: Peter Magyar pokrenuo lavinu, hoće li RTRS doći na red...
19. Jul. 20261
Vijesti
ČOVIĆA U ZAGREBU PITALI ŠTO DODIKA I DALJE ZOVE PREDSJEDNIKOM: Njegov odgovor je mnoge iznenadio...
Prije 18h5
Vijesti
HAOS U SARAJEVU: Domaća kompanija zabranila poznatom njemačkom investitoru ulaz u prostorije, 650 radnika na ulici
19. Jul. 20260
Vijesti
BRUTALAN ISTUP MINISTRA ODBRANE BiH NAKON SRAMNIH SCENA S DRINE: "Pampers general nije heroj, provodi dane u vlastitim fekalijama i moli za smrt!"
Prije 21h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.