BURNO U PODGORICI: Građani pokušali da probiju kordon, policiju gađali kamenjem i jajima (VIDEO)

Došlo je do guranja između policije i građana, i policija je upotrijebila biber sprej.

  • Regija

  • 08. Jul. 2025  08. Jul. 2025

  • 0

Građani koji su se okupili večeras u blizini Vile Gorica u Podgorici, kako bi izrazili nezadovoljstvo zbog uručivanja Trinaestojulske nagrade književniku Bećiru Vukoviću, pokušali su da probiju korodon policije, kako bi stigli do Vile.

Došlo je do guranja između policije i građana, i policija je upotrijebila biber sprej.

Nakon još jednog pokušaja da probiju kordon građani su policiju gađali kamenicama i jajima. Intervenisala je i Hitna pomoć jer su se pojedini građani žalili da su povrijeđeni nakon što ih je policija isprskala biber-sprejom. Okupljeni su uzvikivali “Fašisti”, “Izdaja, izdaja!”, navodi CdM.

Nakon intervencije policije građani su zapjevali himnu.

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...