Hronika
"IMALA JE BOLOVE U STOMAKU, REANIMIRALI SMO JE": Posljednji minuti žene koja je umrla od ujeda poskoka
26. Jun. 20250
Ova trojka nalazi se u pritvoru od kraja januara zbog postojanja osnovane sumnje da su u kriminalnoj grupi koju je vodio Husović, počinili krivično djelo organizovani kriminal u vezi sa više krivičnih djela podstrekavanja, pomaganja, organizovanja i planiranja ubistava više osoba.
Hronika
15. Jul. 2025 15. Jul. 2025
0
Federalni POSKOK, tačnije posebni odjel za organizirani kriminal i korupciju podigao je optužnicu protiv trojice tuzlanskih mafijaša, saznaje Raport.
Radi se o optužnici koja se odnosi na Sky dokaze a koje im je proslijedilo Tužilaštvo TK.
Kako Raposrt saznaje, podignuta je optužnica protiv Mirsada Husovića (44) iz Tuzle, Hajrudina Tursunovića (38) iz Brčkog i Admira Uzunovića (32) iz Živinica.
Ova trojka nalazi se u pritvoru od kraja januara zbog postojanja osnovane sumnje da su u kriminalnoj grupi koju je vodio Husović, počinili krivično djelo organizovani kriminal u vezi sa više krivičnih djela podstrekavanja, pomaganja, organizovanja i planiranja ubistava više osoba.
Ova trojka optužena je da je koristeći kriptovanu aplikaciju Sky, u periodu od kraja 2019. do oktobra 2021. godine, zajedno sa drugim članovima ove kriminalne grupe, dogovarali, planirali, pripremali i pokušali izvršiti likvidacije više osoba.
Ova kriminalna grupa imala je jasno postavljenu hijerarhiju, ciljeve i podijeljene uloge među članovima grupe. Oni su u ovom periodu koristili isključivo Sky aplikaciju u vezi s realizacijom planiranih likvidacija više osoba, sa jasno postavljenim planom organizacije, logistike, metoda izvršenja, pripreme oružja i drugih alata potrebnih za realizaciju planiranih likvidacija. Ubistva su planirali, organizovali i pokušali izvršiti ili iz osvetničkih razloga radi ranijih sukoba ili neprijateljstava sa tim osobama ili zbog eliminisanja osoba koje su ranije svjedočile u određenim krivičnim postupcima protiv njih ili njima bliskih osoba, navodi se u dokumentima Tužilašta koji su u posjedu Raporta.
Hronika
"IMALA JE BOLOVE U STOMAKU, REANIMIRALI SMO JE": Posljednji minuti žene koja je umrla od ujeda poskoka
26. Jun. 20250
Hronika
PREMINULA PRIJE PRIJEMA U BOLNICU: U Sloveniji stariju ženu ugrizao poskok, pronađena onesviještena
25. Jun. 20250
Vijesti
SVE SE MIJENJA IZ TEMELJA: Otvaranje Posebnih odjela za korupciju, organizirani i međukantonalni kriminal....
06. Maj 20250
Vijesti
ČEKA IH 300 PREDMETA VISOKE KORUPCIJE: POSKOK je, nije USKOK – počinju 30. aprila (VIDEO)
13. Apr. 20250
Ekonomija
LOŠE VIJESTI ZA VLASNIKE KRIPTOVALUTA: Zemlja članica EU odobrila visoke poreze...
Prije 11 min0
Šareni svijet
"DOKTOR LOPTE" IZ MOSTARA: Blaž Slišković dobio mural u susjedstvu -"Nikad više takvog igrača..."
Prije 24 min0
Regija
DRAMA U SUSJEDSTVU: Otkriven uzrok masovnog pomora stoke, vanredno obraćanje ministra...
Prije 31 min0
Hronika
PROCURILA SNIMKA: Najmanje 19 ozlijeđenih u detonaciji vatrometa u Njemačkoj, 80 spasilaca na licu mjesta...
Prije 38 min0
Hronika
BANJALUČKI SUD PRESUDIO: MUP Republike Srpske vršio torturu i nečovječno postupao prema...
16. Jul. 20250
Hronika
NASTAVAK SUĐENJA EJUPU GANIĆU I OSTALIM: Svjedok je pojasnio da 3. maja nije pucano, ali da prije toga...
16. Jul. 20251
Hronika
DRAMA U SUSJEDSTVU: Brutalno pretučen političar, odmah je prebačen u bolnicu...
Prije 19h0
Hronika
STRAVIČNE SNIMKE S LICA MJESTA: Najmanje 50 mrtvih u požaru u tržnom centru, vatra progutala sve...
17. Jul. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.