Svijet
SPREMA SE "SUNITSKI NATO": Pakistan i Saudijska Arabija ujedinili snage, zovu Tursku u savez
Prije 9 min0
Zasmetalo mu je kada je Orešković prozvala selektora hrvatske nogometne reprezentacije Zlatka Dalića koji je nakon jedne mise u sinjskoj bazilici rekao kako "glasna manjina stalno vrijeđa i ne želi Hrvatsku".
Regija
16. Avg. 2025 16. Avg. 2025
0
Gvardijan sinjskog Svetišta i Samostana fra Marinko Vukman se na kraju mise za Veliku Gospu obrušio na saborsku zastupnicu Daliju Orešković i "one kojima smetaju zajedništvo, Crkva i hrvatski narod".
"Neka pate i neka u toj patnji umru oni kojima smeta vaše zajedništvo, dolazak u crkvu, vaša pjesma i ljubav prema Bogu, crkvi i hrvatskom narodu. Zajedništvo je posebno zablistalo na koncertima našeg Thompsona u Zagrebu i u Sinju. Mladi, ustrajte na tom putu, a straha nema za naš narod i domovinu", rekao je Vukman.
Zasmetalo mu je kada je Orešković prozvala selektora hrvatske nogometne reprezentacije Zlatka Dalića koji je nakon jedne mise u sinjskoj bazilici rekao kako "glasna manjina stalno vrijeđa i ne želi Hrvatsku".
"Kako smo došli do toga da Zlatko Dalić, rođen u BiH, čija su usta puna zajedništva, etiketira nas Hrvate, ovdje rođene, koji nemamo drugu državu niti drugu domovinu, kao glasnu manjinu koja 'ne voli i neće Hrvatsku'? S kojim pravom?", poručila je, između ostalog, u statusu Dalija Orešković.
"Pozdravljam sve iz Livna, Humca, Splita, Solina, Imotske i Drniške krajine, Knina. Dragi hodočasnici iz naše Bosne i Hercegovine, hvala vam što ste ovdje jer vi ne dolazite ovdje kao stranci nego kao naša braća i sestre.
Mi smo pripadnici istog hrvatskog naroda, katoličke vjere, iste domovine u duhu. Neka se sakriju u mišju rupu i neka se srame kao neke Oreškovićke kada prigovaraju našem izborniku Daliću što on ima tražiti u Sinju i pozivati na hrvatsko zajedništvo. Neka se ona srami!", rekao je Vukman okupljenim vjernicima.
fra Marinko Vukman, gvardijan i rektor Svetišta Gospe Sinjske:"I neka pate i neka u toj patnji umru oni..."
— Darko Lesinger (@DarkoLesinger) August 15, 2025
Kako katolički, kako vjernički, kako puno kršćanske ljubavi za bližnje, za braću i sestre u Kristu. pic.twitter.com/W7YAn7EUtJ
Za razliku od Vukmana, riječki nadbiskup Mate Uzinić poslao je jučer potpuno drugačije poruke u prisustvu premijera Hrvatske Andreja Plenkovića.
Uzinić je Pred Plekovićem kritikovao širenje ustaštva, napao i režim u Izraelu. O tome je jučer Slobodna Bosna detaljno izvijestila na OVOM LINKU.
Svijet
SPREMA SE "SUNITSKI NATO": Pakistan i Saudijska Arabija ujedinili snage, zovu Tursku u savez
Prije 9 min0
Svijet
FIJASKO OD 500 MILIONA DOLARA: Fabrika municije u Teksasu ne proizvodi baš ništa
Prije 13 min0
Estrada
"NEMA ŠMINKE, BOSONOGA SAM I SLOBODNA": Pjevačica smršala po savjetu Novaka Đokovića, pokazala kako izgleda u 54. godini
Prije 49 min0
SP 2026
ARGENTINSKI SELEKTOR U EKSTAZI NAKON ULASKA U FINALE: Evo kako je reagovao
Prije 1h0
Regija
HRVATSKA LJEVICA STALA UZ NACIONALISTE: Podržali etničko predstavljanje u Bosni i Hercegovini
14. Jul. 20261
Regija
ALARMANTNO U BRUXELLESU: Nakon skandalozne izjave srbijanske ministrice - upućen direktan zahtjev Aleksandru Vučiću...
Prije 19h1
Regija
REGIJA BRUJI O VIP LOŽI U PARIZU: Srpski mediji slave Vučića, ali jedna činjenica ruši priču o "velikoj diplomatskoj pobjedi"
14. Jul. 20260
Regija
NOVE OPTUŽBE NA RAČUN HRVATSKE POLICIJE: Maloljetniku slomili čeljust, uz povike da je "Europa za kršćane"
13. Jul. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.