Ekonomija
SVE DAM SAMO DA PRODAM: Zemlja članica EU odustala od nacionalizacije ruske naftne kompanije, sad traže...
Prije 23 min0
Roba je kupovana preko fiktivne tvrtke, koja je kupcima izdavala čak i račune za kupljenu robu, ali naručena i plaćena roba nikada nije stigla do kupaca
Hronika
20. Avg. 2025
0
Osječko-baranjska policija uhapsila je 28-godišnjeg prevaranta koji je neisporučivanjem predmeta naručenih i plaćenih preko interneta više od 50 građana oštetio za 200 hiljada eura, izvijestila je policija u srijedu.
Kriminalističkim istraživanjem utvrđeno je da je prevarom do sada oštećeno 59 osoba, koje su putem interneta i otvorenih web stranica za prodaju kupovali razne predmete. Uz ostalo, radilo se o saunama, poslovnim i stambenim kontejnerima, pergolama i drugim skupim stvarima, pa je ukupna šteta dosegnula čak 200 hiljada eura, napominju u policiji.
Roba je kupovana preko fiktivne tvrtke, koja je kupcima izdavala čak i račune za kupljenu robu, ali naručena i plaćena roba nikada nije stigla do kupaca.
Osim osumnjičenog 28-godišnjeg hrvatskog državljanina, u prevari je učestvovala i 29-godišnja strana državljanka. Nju su policijski službenici prije uhapsili te je, kao i 28-godišnjaka, kazneno prijavili za višestruke prijevare u privrednom poslovanju, zbog čega im je određen istražni zatvor.
U policiji ističu kako je kriminalističko istraživanje ove prevare nadišlo granice Osječko-baranjske županije te da je sporna stranica ugašena, ali s obzirom na učestalost ovakvih prevara pozivaju građane da provjere web stranicu preko koje kupuju.
Građane također podsjećaju da, u cilju sprječavanja kompjuterskih prevara, podatke sa svoje bankovne kartice ne upisuju na sumnjivim stranicama ili aplikacijama, prenosi Hina.
Ekonomija
SVE DAM SAMO DA PRODAM: Zemlja članica EU odustala od nacionalizacije ruske naftne kompanije, sad traže...
Prije 23 min0
Mini market
NOVI SKANDAL FEDERALNOG PREMIJERA: Nermin Nikšić se na sjednici Vlade FBiH pohvalio da je s tužiocem Munibom Halilovićem dogovorio...
Prije 35 min0
Evropa
ŠOKANTNE NAJAVE ŠVEDSKOG GENERALA: "Moramo biti spremni, Rusija će uskoro pokušati..."
Prije 42 min0
Vijesti
BURNO U SARAJEVU: Dvije sjednice Parlamenta FBiH, na redu je afera "Spengavanje"...
Prije 46 min0
Hronika
OVO SU PLJAČKAŠI ZLATARE U KALESIJI: Svi su članovi veoma opasne grupe
Prije 12h0
Hronika
POLICIJA MOBILISALA SVE RASPOLOŽIVE KAPACITETE: Pali jataci pljačkaša iz Kalesije?
19. Nov. 20250
Hronika
ŠOKANTNE SCENE U KALESIJI: Pogledajte vatreni okršaj policije i pljačkaša, pogođene zgrade škole i općine...
19. Nov. 20250
Hronika
JOŠ JEDAN FEMICID U BOSNI I HERCEGOVINI: Suprugu likvidirao iz zasjede
19. Nov. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.