Svijet
STRAVA U AMERICI: U pucnjavi u školi ima mrtvih i ranjenih, oglasio se Trump
Prije 15h0
Naoružan s tri vrste oružja, napadač je kroz prozore otvorio vatru na djecu.
Hronika
Prije 3h
0
Dvoje djece je ubijeno, a 17 osoba je ozlijeđeno u pucnjavi tokom mise u katoličkoj školi u Minneapoliosu, u saveznoj državi Minnesota, rekao je načelnik policije Brian O'Hara. Američki Savezni istražni ured (FBI) objavio je da istražuje smrtonosnu pucnjavu kao mogući čin domaćeg terorizma.
Dvoje djece u dobi od 8 i 10 godina ubijeno je, a 17 osoba je ozlijeđeno u pucnjavi u katoličkoj školi u Minneapolisu, rekao je direktor FBI-a Kash Patel u izjavi na X-u.
Među ozlijeđenima je 14 djece i 3 odrasle osobe.
- FBI istražuje ovu pucnjavu kao čin domaćeg terorizma i zločina iz mržnje usmjerenog protiv katolika, dodao je Patel.
BREAKING: Yet another tragic mass shooting has occurred, this one at Annunciation Church and Catholic School in Minneapolis.
— Really American (@ReallyAmerican1) August 27, 2025
20 people shot, 2 dead.
This shooting was aided and abetted by the NRA and the members of the GOP in Congress they've purchased. pic.twitter.com/97QTItOt1B
Policija vjeruje da je napadač, koji si je oduzeo život na parkiralištu ispred škole, djelovao sam.
Naoružan s tri vrste oružja, napadač je kroz prozore otvorio vatru na djecu i ostale vjernike tokom mise kojom je obilježena orva sedmica nastave nakon praznika, rekao je O'Hara, nazvavši taj čin nasilja "potpuno neshvatljivim".
Pucnjava se dogodila oko 8.30 sati po mjesnom vremenu tokom mise kojom se obilježava prva sedmica nastave nakon praznika, saopćila je policija.
Dužnosnici su identificirali napadača kao 23-godišnjeg Robina Westmana. Westman nije imao kriminalni dosje i čini se da je djelovao sam. Motiv zločina zasad nije poznat.
Ministrica domovinske sigurnosti Kristi Noem objavila je da ministarstvo prati situaciju i da je u kontaktu s lokalnim vlastima.
Učenici su se vratili jučer na nastavu nakon ljetnih praznika.
Školu pohađaju djeca od predškolske dobi do osmog razreda.
Children were seen leaving school hand-in-hand with their parents and guardians on Wednesday after a shooting at Annunciation Catholic School in south Minneapolis, #Minnesota. As many as 20 people were injured and the shooter died of an apparent self-inflicted gunshot wound,… pic.twitter.com/F1XMb2KNlN
— CBS News (@CBSNews) August 27, 2025
Svjedoci pucnjave opisali su intenzitet oružane paljbe, govoreći o 30 do 50 ispaljenih metaka u nekoliko minuta.
Prema jednom od njih, pucnjava je trajala oko tri-četiri minute, a oružje je bilo poluautomatsko, slično pušci.
Osoba koja je uspjela pobjeći iz škole rekla je da je pucnjava trajala kao "vječnost".
Ova tragedija slijedila je nakon niza smrtonosnih incidenata u Minneapolisu unutar manje od 24 sata, uključujući i druge pucnjave u kojima su ljudi poginuli i ranjeni.
Hronika
DRAMA U SARAJEVU: Odjekivale detonacije, izgorio automobil, vatra se proširila na parkirana vozila...
Prije 16 min0
Regija
SOKOL GA NIJE VOLIO: Režiser iz Travnika razbjesnio HDZ-ovog europarlamentarca...
Prije 24 min0
Svijet
PROCURILA SNIMKA: Argentinskog predsjednika građani gađali kamenjem, pogledajte kako je sve završilo...
Prije 33 min0
Društvo
SARAJEVSKI DOKTOR SE PRISJEĆA DANA IZ PAKLA: "Ismete, trči dole, pravi je pokolj..."
Prije 39 min0
Hronika
VOZILA POD PRATNJOM SKRIVILA NESREĆU NA PUTU SARAJEVO-KONJIC, NISU SE NI OSVRNULI: Delegat u Domu naroda FBiH tvrdi da je bio svjedok
25. Avg. 20250
Hronika
BAHATA DAJANA POTUKLA SE SA VOZAČEM TRAMVAJA: Prepoznali je po tetovažama, NEMA NI VOZAČKU DOZVOLU, a hapšena je u BiH
26. Avg. 20250
Hronika
ČUVENI FORENZIČAR OTKRIO STRAŠNE DETALJE UBISTVA IVANA STAMBOLIĆA: "To me zaprepastilo"
Prije 10h0
Hronika
IRAČANIN U NAŠEM SUSJEDSTVU UČINIO CURICI OD 14 GODINA NEZAMISLIVO: Dočekali ga njezini prijatelji
26. Avg. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.