SP 2026
SVIJET OBILAZI TUŽAN SNIMAK: Ronaldo nije mogao zadržati suze, Španija srušila portugalski san (VIDEO)
Prije 11 min0
Guliashvili je početkom drugog dijela ponovo imao kolosalnu priliku, ali je ponovo bio neprecizan.
Sport
30. Avg. 2025 30. Avg. 2025
0
Fudbaleri Sarajeva su u prvoj utakmici 6. kola WWin lige Bosne i Hercegovine na Koševu pobijedili Rudar z Prijedora sa 1:0.
Strijelac jedinog gola za drugu pobjedu Sarajeva u sezoni bio je Adem Ljajić, koji je postigao svoj prvi pogodak u bordo dresu.
Tokom cijele utakmice domaći su bili bolji i stvarali prilike, ali napadači ni ovoga puta nisu bili raspoloženi.
Već na početku prilike su imali Krdžalić, Mlinarić i Guliashvili, ali nisu bili precizni. Do kraja poluvremena do pogotka su mogli Đorđević i Kyeremeh, ali se rezultat nije mijenjao.
Guliashvili je početkom drugog dijela ponovo imao kolosalnu priliku, ali je ponovo bio neprecizan.
S druge strane, gosti su prvi put ozbiljno zaprijerili u slijedećem napadu preko Keranovića koji se našao u dobroj poziciji i sa ivice šesnaesetrca zamalo iznenadio Banića koji je odbranio krajnjim naporom.
U 54. minuti Sarajevo je uspjelo doći do pogotka preko Ljajića koji je dobro reagirao nakon dodavanja Mlinarića i sa desetak metara pogodio mrežu.
Do kraja nije bilo većih prilika te je meč riješen minimalnom pobjedom Sarajeva.
Nakon utakmice medijima se obratio i trener FK Sarajevo, Husref Musemić.
"Prvo poluvrijeme korektno, mislim da smo dominirali, nismo imali realizaciju, što je bila dodatna nervoza. Drugo poluvrijeme također korektno, zabili smo gol, a onda čega sam se pribojavao, ušao je strah u njih. Opet čestitam na pobjedi, bilo je dobrih stvari osim zadnjih 20 minuta", rekao je Musemić i nastavio:
"Beganović je dobio jak udarac u nogu, morali smo praviti izmjene i rotacije. Možda je trebalo Cimirota ranije, znamo da Krdžalić ne može puno, ali vodili smo se s njim jer je U21 igrač. Mijenjamo totalno veznu liniju."
"Nemamo rezultate na nivou FK Sarajevo, samopouzdanje je problem, ali tu je ispred nas period da to probamo popraviti."
O zaostaloj utakmici protiv Zrinjskog?
"Moramo to ispoštovati, kako je, tako je, imamo desetak dana pa ćemo se pokušati osvježiti."
SP 2026
SVIJET OBILAZI TUŽAN SNIMAK: Ronaldo nije mogao zadržati suze, Španija srušila portugalski san (VIDEO)
Prije 11 min0
Hronika
BOSANAC NAPRAVIO HAOS U AUSTRIJI: Napao poznanika nožem, pa ga nokautirao vaservagom, ukrao mu pare i auto
Prije 16 min0
Estrada
GDJE JE I KAKO DANAS IZGLEDA JEDNA OD NAJLJEPŠIH GLUMICA JUGOSLAVIJE: Nakon smrti supruga potpuno se izolirala (FOTO)
Prije 19 min0
SP 2026
TRAGEDIJA ZA RONALDA I DRUŠTVO: Španija golom u sudijskoj nadoknadi izborila prolaz dalje
Prije 29 min0
Sport
POLITICO PIŠE O NAJVEĆOJ SRAMOTI HRVATSKE: Kako je Thompson postao nezvanični član hrvatske reprezentacije
05. Jul. 20260
Sport
JEDINI BEZ TRI PRSTA NA SRCU: Bošnjak u dresu Srbije ravnodušan na himnu te zemlje, mogao bi zaigrati za BiH (VIDEO)
05. Jul. 20260
Sport
EMOTIVAN POVRATAK ZMAJA: Amar Dedić svečano dočekan u džematu, uručen mu i simboličan poklon
05. Jul. 20260
Sport
O NJEMU BRUJI ITALIJA: Tarik Muharemović bio je na korak od senzacionalnog transfera, ali...
04. Jul. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.