PRAVILA SU JASNA: Osuđeni bivši premijer Fadil Novalić stekao pravo na dopust

Novalić je u aferi 'Respiratori' osuđen na četiri godine zatvora, a kaznu je počeo služiti zvanično 21. marta prošle godine.

  • Vijesti

  • Prije 16h  

  • 1

Osuđeni bivši premijer FBiH Fadil Novalić stekao je pravo na dopust nakon odslužene jedne trećine kazne i već je tri puta izlazio na "slobodu", potvrdio je za Raport Siniša Perković, direktor državnog zatvora Vojkovići.

Novalić je u aferi 'Respiratori' osuđen na četiri godine zatvora, a kaznu je počeo služiti zvanično 21. marta prošle godine.

Perković je potvrdio da je zakon jasan i da svi osuđenici imaju pravo na dopust, kada se za to steknu uvjeti.

"On je do sada koristio tri puta pravo na izlazak iz zatvora u trajanju od nekoliko dana. Sve zavisi od prijavljene adrese stanovanja. Kada je u Sarajevu ima tri dana, a kada ide van Sarajeva četiri do pet. Znam da je tražio jednom da ide kući u Gradačac i to mu je dopušteno. Nekada zna biti i pet dana, jer se uračuna put, kaže Perković.

Kada je u pitanju presuđeni Fahrudin Solak, koji je osuđen na šest godina zatvora, on još nije stekao uvjete za dopust.

Inače, Novalić je jutros snimljen u jednom sarajevskom hotelu, na kafi s prijateljima. Radi se o hotelu Bristol.

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 1

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...