Politika
POTPREDSJEDNIK FBiH U LIVNU: Refik Lendo se sastao s bošnjačkim predstavnicima vlasti, institucija i udruženja
09. Mar. 20260
U obraćanju je istakao da obilježavanje tog datuma nije samo prisjećanje na prošlost, već zavjet budućim generacijama da se herojska borba bugojanskih jedinica nikada ne zaboravi:
Sjećanje
08. Sep. 2025
1
Potpredsjednik Federacije Bosne i Hercegovine Refik Lendo prisustvovao je akademiji povodom obilježavanja Dana bugojanskih jedinica Armije RBiH u Bugojnu.
U obraćanju je istakao da obilježavanje tog datuma nije samo prisjećanje na prošlost, već zavjet budućim generacijama da se herojska borba bugojanskih jedinica nikada ne zaboravi:
- Ovdje, u Bugojnu, 1992. godine, donesena je odluka koja je promijenila tok historije. Formiranjem Prve bugojanske brigade jasno je poručeno – Bugojno neće pasti, Bosna i Hercegovina će živjeti. Bugojanske jedinice ostavile su neizbrisiv trag i primjer hrabrosti i ponosa za sve nas. Naša misija se nastavlja – naš zadatak je čuvati i graditi Bosnu i Hercegovinu za buduće generacije – kazao je Lendo.
Naglasio je ulogu porodica šehida i poginulih boraca, poručivši da je sloboda plaćena najvećom cijenom i da ona mora ostati trajni podsjetnik i obaveza svima koji danas brane i grade BiH.
Prije akademije, Lendo je položio cvijeće na Centralnom spomen-obilježju u Bugojnu i odao počast svim poginulim pripadnicima Armije i MUP-a RBiH, saopćeno je iz Kabineta potpredsjednika FBiH.
Organizator obilježavanja Dana bugojanskih jedinica je Udruženje za zaštitu tekovina borbe za BiH SBK – Općinski odbor Bugojno, u saradnji sa temeljnim boračkim udruženjima proisteklim iz Armije RBiH općine Bugojno.
Politika
POTPREDSJEDNIK FBiH U LIVNU: Refik Lendo se sastao s bošnjačkim predstavnicima vlasti, institucija i udruženja
09. Mar. 20260
Politika
LENDO O SRAMOTNOM PRILOGU NA RTV HB: "Nije opasnost Sarajevo, već oni koji baštine naslijeđe UZP-a"
09. Mar. 20263
Mini market
REFIK LENDO POZVAO NADLEŽNE DA REAGIJU: Ustaška ikonografija nije muzika, već poruka fašizma
17. Feb. 20260
Vijesti
OŠTRA REAKCIJA REFIKA LENDE: Plasman u Dubaiju odraz Trojke koja pravlja sigurnosnim sektorom
12. Feb. 20260
Regija
PREMIJER U OZBILJNOM PROBLEMU: Demokrate neće u vladu
Prije 10 min0
Ekonomija
GENIJALAC IZ LIVNA: Mate Rimac sklopio posao života, robotaksiji uskoro stižu...
Prije 13 min0
Zdravlje
STRUČNJACI UPOZORAVAJU NA OPASNE NAVIKE: To što jedete uopće nije hrana
Prije 21 min0
Društvo
ZA I PROTIV TRUMPA: Mi nemamo moć da zaustavimo zločine, ali imamo obavezu da sačuvamo dostojanstvo!
Prije 24 min0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.