Šareni svijet
NESTVARAN SNIMAK IZ ZRAČNE LUKE: Pomahnitali pilot sjekirom razvaljivao sve što se našlo ispred njega (VIDEO)
19. Avg. 20230
Kelley je potvrdila da policajci nisu ispalili nijedan metak. U intervenciji je sudjelovalo više od 100 službenika iz cijelog područja.
Svijet
Prije 4h
0
Učenik srednje škole u predgrađu Denvera u američkoj saveznoj državi Colorado u srijedu je pucao u dvoje kolega, a zatim i u sebe, nakon čega je preminuo, priopćile su lokalne vlasti. Dvoje tinejdžera koje je upucao hospitalizirano je u kritičnom stanju, piše AP News.
Pucnjava se dogodila oko 12:30 sati u srednjoj školi Evergreen u istoimenom gradu, smještenom oko 50 kilometara zapadno od Denvera. Prema riječima Jacki Kelley, glasnogovornice šerifovog ureda u okrugu Jefferson, pucalo se i unutar i izvan školske zgrade. Policija je brzo reagirala i pronašla napadača u roku od pet minuta od dolaska na mjesto događaja.
Kelley je potvrdila da policajci nisu ispalili nijedan metak. U intervenciji je sudjelovalo više od 100 službenika iz cijelog područja. Okrug Jefferson bolno pamti i masakr u srednjoj školi Columbine iz 1999. godine, u kojem je život izgubilo 14 osoba, uključujući i jednu žrtvu koja je preminula ove godine od posljedica zadobivenih ozljeda.
Kevin Cullinan, izvršni direktor bolnice St. Anthony, izjavio je da su tinejdžeri inicijalno zaprimljeni u kritičnom stanju, a njihova dob nije otkrivena. Do večeri se stanje jednog od ozlijeđenih stabiliziralo. Dr. Brian Blackwood, ravnatelj traumatologije, rekao je da njegove ozljede nisu opasne po život, no odbio je iznositi detalje.
Nakon pucnjave, roditelji su se u panici okupili ispred obližnje osnovne škole kako bi dočekali svoju djecu. Wendy Nueman, majka 15-godišnje učenice, za The Denver Post ispričala je trenutke straha dok nije uspjela stupiti u kontakt s kćeri.
"Samo je rekla da je dobro. Jedva je mogla govoriti", kazala je Nueman, jedva susprežući suze, dodavši kako je shvatila da je njezina kći pobjegla iz škole: "Super je strašno. Osjećamo se kao da živimo u malom balonu ovdje. Očito, nitko nije imun."
Stanovnik Evergreena Don Cygan ispričao je za KUSA-TV da se osamnaestero učenika sklonilo u njegovu kuću nakon što su pokucali na vrata tražeći pomoć. Jedan od učenika rekao mu je da je čuo pucnjeve u školskoj kantini i odmah pobjegao.
Cygan je umirovljeni pedagog i odmah je popisao imena svih učenika, a njegova supruga, inače umirovljena medicinska sestra, pomogla im je da se smire: "Nadam se da osjećaju da su pobjegli u pravu kuću".
Šareni svijet
NESTVARAN SNIMAK IZ ZRAČNE LUKE: Pomahnitali pilot sjekirom razvaljivao sve što se našlo ispred njega (VIDEO)
19. Avg. 20230
Sport
DENVER IZBACIO CLIPPERSE: Pogledajte kako su briljantni Jokić i Murray, nakon još jednog velikog preokreta, osigurali Nuggetsima konferencijsko finale protiv Lakersa (VIDEO)
16. Sep. 20200
Regija
GJENERO O SKANDALU NA UTAKMICI CRNE GORE I HRVATSKE: Nacionalizam na fudbalskim stadionima se pretvorio u folklor
Prije 6 min0
Hronika
UŽAS U TUZLI: Portal "Istraga" objavio snimak ubistva Saše Vilušića (VIDEO)
Prije 15 min0
Hronika
TEŠKA KRAĐA U ZENICI: Obijena radnja mobilnih uređaja, ukradeno više telefona
Prije 18 min0
Evropa
VON DER LEYEN POD PRITISKOM: Pokrenuta inicijativa za novo izglasavanje nepovjerenja predsjednici Europske komisije
Prije 23 min0
Svijet
MUNJEVITI ODGOVOR: Poljska avijacija srušila sve ruske dronove -"Ovo je bio čin agresije...."
10. Sep. 20250
Svijet
UŽIVO, IZ OVALNOG UREDA: Vanredno obraćanje Donalda Trumpa -"Oni su direktno odgovorni za terorizam...."
Prije 7h0
Svijet
NOVE INFORMACIJE IZ KATRA: Ubijen politički vođa Hamasa zajedno sa drugim visokim zvaničnicima?
09. Sep. 20250
Svijet
KATARSKI PREMIJER DIŽE UZBUNU: "Mora postojati odgovor cijele regije na izraelske barbarske postupke!"
Prije 22h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.