POBUNA U REPUBLICI SRPSKOJ: Stali svi vozovi, obustavljen željeznički promet zbog...

Poslana je prijava Inspektoratu rada Republike Srpske zbog kršenja Zakona o radu, u vezi s nepružanjem platnih lista radnicima.

  • Društvo

  • 01. Okt. 2025  01. Okt. 2025

  • 0

Vozovi na željeznicama kroz Republiku Srpsku neće krenuti dok nam ne bude isplaćena plata za avgust uz pripadajuće socijalne doprinose - izjavio je za Fenu Dragan Peulić, predsjednik Samostalnog sindikata saobraćajno-transportne djelatnosti “Željeznica RS”.

On je potvrdio da je od noćas, odmah iza ponoći, na ŽRS obustavljen rad, ističući da od tada nema putničkog i teretnog željezničkog saobraćaja.

- U štrajku su gotovo svi zaposleni, osim šefova sekcija. Moram da kažem da se na njih vrši pritisak iz uprave da radnicima uručuju rješenja o disciplinskom postupku - ističe Peulić.

On navodi da štrajk nije organizovao Sindikat, već radnici koji traže svoju bruto platu.

- Međutim, ako neki radnik bude imao problem, Sindikat će naravno stati iz njega - poručuje Peulić.

U ŽRS je na kraju prošle godine bilo zaposleno oko 1.800 radnka.

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...