DRAMATIČNA UPOZORENJA: Inflacija u susjedstvu dvostruko veća nego u EU

Realnost je da je inflacija u Crnoj Gori više nego dvostruko veća nego u zemljama EU koje koriste euro i realnost je da po tom pitanju nadležni ne preduzimaju adekvatne mjere, naveo je Boris Mugoša

  • Regija

  • Prije 2h  

  • 0

Juče smo na Odboru za ekonomiju, finansije i budžet, na osnovu naše odnosno inicijative opozicionih poslanika, donijeli Odluku o kontrolnom saslušanju Nika Đeljošaja, potpredsjednika Vlade Crne Gore za ekonomsku politiku na temu: „Inflacija u Crnoj Gori i njeni efekti na životni standard građana“, naveo je na mreži X šef Kluba poslanika SD i predstavnik Evropskog saveza Boris Mugoša.

Mugoša podsjeća da je krajem marta, na njegovu inicijativu, održano skupštinsko saslušanje nadležnih oko cijena u trgovačkim lancima gdje su kao Odbor jednoglasno predložili konkretne mjere u pravcu zaštite standarda građana i sistemskog rješavanja problematike visokih cijena, ali do danas nema odgovora nadležnih po tom pitanju.

“Realnost je da je inflacija u Crnoj Gori više nego dvostruko veća nego u zemljama EU koje koriste euro i realnost je da po tom pitanju nadležni ne preduzimaju adekvatne mjere”, zaključio je Mugoša.

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...