Evropa
HOROR U AUSTRIJI: Požar zahvatio stambenu zgradu, 20 osoba prebačeno u bolnicu...
Prije 20 min0
Poslanik DPS-a u Skupštini Crne Gore Nikola Milović saopštio je da svako ko je prekršio zakon treba da odgovara, ali da je nakon smjene vlasti Specijalnog državnog tužilaštva sve akcije usmjerio na funkcionere ili simpatizere DPS-a
Regija
10. Okt. 2025
0
Poslanik DPS-a u Skupštini Crne Gore Nikola Milović saopštio je da svako ko je prekršio zakon treba da odgovara, ali da je nakon smjene vlasti Specijalnog državnog tužilaštva sve akcije usmjerio na funkcionere ili simpatizere DPS-a.
"Prethodne akcije i ono čemu svjedočimo je jedan propao pokušaj da se DPS-u snizi rejting, ali ono što je mnogo opasnije je kada u crnogorskom društvu nekome stavljate etikete i pokušavate da ga diskreditujete", istakao je Milović, koji tvrdi da je jedan od ciljeva akcija SDT-a i diskreditacija mladih političara tog političkog subjekta.
Ocijenio je da je akcija SDT-a u okviru koje je uhapšen Aleksandar Mijajlović, koji se tereti da je šef kriminalne grupe koja se sastoji od tužilaca, policajaca i političara, a koja je djelovala sa ciljem izvršavanja uticaja na političku i izvršnu vlast, sredstva javnog informisanja i druge važne ekonomske i društvene činioce, usmjerena na medije i na ućutkivanje.
"Šalje se poruka da ne smijete da drugačije razmišljate", smatra Milović, prenosi RTCG.
Kaže da je DPS za pravdu, i da treba da odgovara svako ko je prekršio zakon.
"Stoga mi kao DPS jesmo za to da policija, tužilaštvo i sudovi rade svoj posao, ali ne smiju da ga rade selektivno", istakao je Milović.
Izrazio je i zabrinutost zbog bezbjednosne situacije i mafijaških obračuna po ulicama.
"Nikoga ne treba abolirati za kriminalne aktivnosti, ali mi dajte jedan predmet koji je nakon 2020. godine bio uperen na one koji su danas na vlasti", rekao je Milović i nabrojao niz predmeta kojima bi, kako smatra, SDT trebalo da se bavi.
Kaže da tek kada do toga dođe, moći ćemo reći da akcije, kako kažu, nijesu usmjerene na članove i simpatizere DPS-a.
"Ovo se ne dešava slučajno. Po rejtingu DPS ima 30 odsto podrške birača. Optuženima se stavlja na teret da žele da mijenjaju izbiornu volju, a dešava se upravo suprotno, da SDT želi da promijeni izbornu volju građana CG, jer možda DPS bi sa standardnim koalicionim partnerima i nekim novim možda treba da bude sada dio vlasti", kaže Milović.
Komentarišući podatke SDT-a u koje javnost ima uvid, kaže da kad bi se sudilo po ovom aršinu, "80 odsto građana CG bi trebalo da ode u zatvor".
"Ovo što se dešava u javnosti CG, gdje se pokrene akcija pa mediji danima objavlju spise predmeta, ako bi se po ovom aršinu odvijali stavri 80 posto građana CG bi trebalo da ode u zatvor. Riječ o progonu ljudi koji ne razmišljaju na isti način kao vladajuća većina, i diskreditaciji i mladih političara DPS-a", smatra Milović.
Evropa
HOROR U AUSTRIJI: Požar zahvatio stambenu zgradu, 20 osoba prebačeno u bolnicu...
Prije 20 min0
Mini market
KUHA U ZAPADNOJ HERCEGOVINI: Ministar otvoreno priznao sve, u policiji rade zaposlenici koji su...
Prije 30 min0
Rat u zalivu
GORI U ZALJEVU: Iran napao američke vojne brodove, ispaljeni dronovi...
Prije 36 min0
Ekonomija
IZ LOŠEGA U GORE: Cijene nafte jutros porasle su više od pet posto, razlog je...
Prije 40 min0
Regija
KRIMINALNI DOSIJE NIJE PREPREKA: Objavljen šokantan video koji poziva na masovno naseljavanje Turaka u Srbiju (VIDEO)
17. Apr. 20261
Regija
BURNA REAKCIJA NA PRIJENOS POSMRTNIH OSTATAKA U BEOGRAD: Blagoje Jovović je ratni zločinac
17. Apr. 20260
Regija
ŠOKANTAN PREOKRET U SLOVENIJI, JANŠA BI MOGAO POSTATI PREMIJER: "Licemjeri, napravili su to u tajnosti!"
17. Apr. 20260
Regija
MILORAD DODIK PORUČIO IZ DONJE GRADINE: "Svako ko miriše na ustašu, moj je krvnik!", pridružio mu se i Vučić - "Neće više biti traktora ni genocida"
Prije 18h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.