Svijet
NOVE TRUMPOVE IDEJE IZAZIVAJU BURU: Putina pozvao u odbor za mir
19. Jan. 20260
Iako Meister vjeruje da je ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski sada znatno spremniji za razgovore s Trumpom, dodaje kako to ne mijenja bitno situaciju. Prema njegovim riječima, Trumpov primarni interes nije Ukrajina, već normalizacija odnosa s Rusijom.
Svijet
18. Okt. 2025
0
Istaknuti njemački diplomat Christoph Heusgen izrazio je duboko razočaranje nakon što je ruski predsjednik Vladimir Putin, prema njegovim riječima, još jednom uspio odvratiti američkog predsjednika Donalda Trumpa od pružanja odlučne potpore Ukrajini.
Heusgen, voditelj Münchenske sigurnosne konferencije i bivši savjetnik njemačke kancelarke, svoje je stavove podijelio nakon sastanka Trumpa i ukrajinskog predsjednika Zelenskog u Washingtonu za Ukrinform.
U komentaru za ukrajinski medij Heusgen je bio izravan te optužio Putina da sustavno manipulira Trumpom.
"Imam dojam da Putin uvijek uspijeva manipulirati Trumpom. Svaki put kad se čini da je Trump odlučan poduzeti radikalne mjere za potporu Ukrajini, Putin ga od toga odvrati. To je razočaravajuće", rekao je Heusgen.
S Heusgenovom procjenom slaže se i Stefan Meister, stručnjak Njemačkog vijeća za vanjske odnose (DGAP). On također smatra da ruski čelnik sprječava isporuku oružja dugog dometa Ukrajini i uvođenje novih sankcija.
"Na kraju, nema ništa posebno novo: Putin drži Trumpa u šaci; Trump mu neće uvesti sankcije niti Ukrajini dati Tomahawke", istaknuo je Meister.
Iako Meister vjeruje da je ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski sada znatno spremniji za razgovore s Trumpom, dodaje kako to ne mijenja bitno situaciju. Prema njegovim riječima, Trumpov primarni interes nije Ukrajina, već normalizacija odnosa s Rusijom.
"U tom smislu, mnogo je rasprava, ali malo rezultata", zaključio je stručnjak.
Podsjetimo, Trump se jučer sastao sa Zelenskim u Washingtonu. Samo dan ranije, na zahtjev ruske strane, Trump je telefonski razgovarao s Vladimirom Putinom.
Svijet
NOVE TRUMPOVE IDEJE IZAZIVAJU BURU: Putina pozvao u odbor za mir
19. Jan. 20260
Evropa
"PUTIN NE TRAŽI MIR": Ukrajina odbacila ruske tvrdnje da blokira mirovne pregovore
31. Okt. 20250
Svijet
PUTINOVO DODVORAVANJE: Trump čini mnogo da riješi globalne krize
10. Okt. 20250
Kultura
PIŠI PROPALO: Otkazan koncert Putinovog prijatelja u Italiji, ministar kulture pozdravio odluku...
22. Jul. 20250
Hronika
"KATASTROFA, BILI SU MLADI LJUDI! NE ZNAM JESU LI BILI U SVAĐI": Komšije u šoku nakon ubistva policajca
Prije 29 min0
Sport
ARSENAL SLAVIO U LONDONU: Trossard donio veliku pobjedu protiv West Hama
Prije 30 min0
Svijet
TRUMP SE PONOVO OGLASIO: "Iranci nas 47 godina vuku za nos i smiju nam se. Više se neće smijati"
Prije 33 min0
Sport
SPORTSKI DIREKTOR SCHALKEA NAJAVLJUJE: "Čitavu reprezentaciju Bosne i Hercegovine dovest ćemo u naš klub"
Prije 49 min0
Svijet
BIVŠA AMERIČKA POTPREDSJEDNICA KAMALA HARRIS: "Donald Trump nije idiot, on je..."
08. Maj 20261
Svijet
IZDAJA KOJA JE ZAPALILA BIJELU KUĆU: Bin Salman okrenuo leđa Americi u najtežem trenutku, shvatio da Trump ne može pobijediti Iran
Prije 8h0
Svijet
AMERIČKI PREDSJEDNIK IZNENADIO SVE: Stigla prva reakcija Donalda Trumpa, nakon eskalacije na Bliskom istoku....
08. Maj 20260
Svijet
ZASTRAŠUJUĆE TVRDNJE AMERIČKOG STRUČNJAKA: "Izrael drži Zapad kao taoca, prijete nuklearnim napadom na London, Pariz i Berlin!" (VIDEO)
08. Maj 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.