ALEKSANDRA PANDUREVIĆ, OTVORENO: "Ovo nije podrška Branku Blanuši i SDS-u..."

Formiranje Pokreta „Sigurna Srpska“ za njega je ništa više osim bezopasnog pregrupisavanja unutar opozicije.

  • Vijesti

  • Prije 3h  Prije 3h

  • 0

Političko preslagivanje unutar opozicije u Republici Srpskoj zvanično je počelo. Ocjena je da nisu ni blizu neophodnog jedinstva. Vlast predvođena SNSD-om smatra da su i dalje najjači i najvažniji politički faktor u ovom entitetu. Približava se 23. novembar, kada su zakazani prijevremeni izbori za predsjednika bh. entiteta Republika Srpska.

Za danas je najavljen i sastanak Pokreta „Sigurna Srpska“ i Srpske demokratske stranke. Da li je novoformirani Pokret alternativa vlasti u Republici Srpskoj ili politička mreža koja će dodatno narušiti odnose unutar stranaka opozicije?

Promjena, a zatim obnova – to je koncept Pokreta „Sigurna Srpska“. Prvi preduslov za to je ujedinjenje opozicije u Republici Srpskoj. Iako su poruke upućene u tom pravcu, jedinstvo je i dalje neizvjesno. Pokret kao glavnog partnera vidi Srpsku demokratsku stranku. To je, ne spominjući druge opozicione političke stranke, poručio predsjednik Pokreta „Sigurna Srpska“ Draško Stanivuković.

„Naš cilj treba biti da se ovo stanje promijeni. Onda da ide obnova. A kad se promijeni, onda u redu da vidimo možda ko i u našim redovima nije dobar ili ne valja, a do tada da rovarimo jedni među drugima pokvariće nam zajednički potencijal. Naš Pokret neće tom doprinijeti. Naprotiv. Radićemo ka našem ujedinjenju. Smatram da je spona Pokreta Sigurna Srpska i SDS-a u ovom trenutku najvažnija“, rekao je Stanivuković.

I ta dilema mogla bi biti otklonjena već sutra. Očekuje se sastanak Pokreta „Sigurna Srpska“ i SDS-a. Prvi korak ka ujedinjenju trebalo bi da bude podrška SDS-ovom kandidatu za predsjednika Republike Srpske na prijevremenim izborima. Bezuslovna ili ne, podrška je važan faktor koji može utvrditi put zajedničkog djelovanja.

Ovo 23. novembra, ponavlja Aleksandra Pandurević, članica Glavnog odbora SDS-a, nije podrška ni SDS-u ni gospodinu Blanuši. „Ovo je podrška Republici Srpskoj i ja mislim da ovo treba biti plebiscit naroda u Republici Srpskoj", kazala je.

Politički, za SNSD to ne predstavlja ništa, poručio je predsjednik stranke Milorad Dodik. Prijetnju, kaže, ne osjeća. Formiranje Pokreta „Sigurna Srpska“ za njega je ništa više osim bezopasnog pregrupisavanja unutar opozicije.

„To će dovesti do osipanja PDP-a. SDS sada ima novu strukturu s kojom se treba boriti. Oni ostvaruju ambiciju da budu jači od SDS-a, SDS hoće da bude druga. Ja nemam problem s tim ko će biti od njih drugi ili treći. Mi ćemo ostati prvi i to je tačno“, dodao je Dodik.

„Da li bezuslovna ili neka druga podrška ili bar ne protivljenje sadašnjem kandidatu iza kojeg stoji opozicija, kako bi se u nekom narednom izbornom ciklusu sva pažnja i sva podrška usmjerila ka Stanivukoviću“, kaže politolog Mladen Bubonjić.

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...