Vijesti
POTVRĐENA OPTUŽNICA: Produžen pritvor Kopiću i ostalima
Prije 3h0
Posljednjih dana u javnosti isplivavaju sramne biografije glavnih aktera zločina.
Hronika
02. Nov. 2025 03. Nov. 2025
0
Stravičan zločin potresa Tuzlanski kanton: maloljetne djevojčice iz Doma za djecu bez roditeljskog staranja bile su žrtve seksualnog podvođenja i eksploatacije. Tužilaštvo Tuzlanskog kantona (TK) saopćilo je da su među osumnjičenima za ovo nezapamćeno djelo četvorica policijskih službenika i četiri civila.
Osam muškaraca srednje i starije dobi učestvovalo je u ovim nezapamćenim zločinima, kako piše Interview.ba. Žrtve su maloljetne djevojčice iz Doma za djecu bez roditeljskog staranja, koje su seksualno podvođene, eksploatisane, te fizički i psihički uništavane.
Tužilaštvo Tuzlanskog kantona saopćilo je da su osumnjičeni policajci: Besim Kopić, Miralem Halilović, Jasmin Modrić i Dževad Požegić, te civili: Šemsudin Kadrić, Zijad Jagodić, Sulejman Šehić i Nedim Avdić.
Istraga inspektora MUP-a TK započela je u strogoj tajnosti prije nešto više od četiri mjeseca. Iako su istražne radnje tek na početku, broj uhapšenih i visokorangirani policijski službenici među njima otkrivaju razmjere ovog nedjela.
Posljednjih dana u javnosti isplivavaju sramne biografije glavnih aktera zločina. Najdeblji dosje ima policijski inspektor iz Kalesije Besim Kopić. On je prvooptuženi u ovom predmetu. Istražni postupak treba utvrditi s kim je Kopić sarađivao, ko su mu bili jataci i ko su bili silovatelji djevojčica.
Kopić je, što se popularno voli reći, odranije poznat istražnim organima. Dvadesetak godina bio je akter priča iz kriminalnog miljea. Bio je predmet istražnih radnji zbog otkrivanja informacija, ilegalne preprodaje vozila, te zbog pansiona u kome su, prema tvrdnjama Tužilaštva TK, vršene bludne radnje.
Iz službe je bio suspendovan dva puta.
Jednom zbog krivotvorene diplome auto-saobraćajne škole iz Zemuna. Tada je i smijenjen s pozicije načelnika Odjela kriminalističke policije PU Kalesija te uslovno osuđen na pet mjeseci.
Drugi put suspendovan je zbog fizičkog obračuna s kolegom u kancelariji policijske stanice.
U Kalesiji se naveliko govori o Kopićevim političkim vezama.
"Besima Kopića posljednjih godina viđali su u društvu političara različitih stranaka. U objekat 'Febi' u vlasništvu njegove supruge Selme Kopić svraćali su i lijevi i desni", navodi se u tekstu.
Viđan je i u društvu bivšeg načelnika Kalesije, a poslovni prostor u centru iznajmljivao je i političkom subjektu BH Zeleni.
Jedan sagovornik, pod uslovom anonimnosti, naveo je: "Kopićeve veze bile su jake. On je tako, druženjem s političarima sebi osiguravao status 'nedodirljivog' u policijskoj upravi. U zamjenu za podršku tokom kampanja dobijao je slobodu u službi."
Vijećnik u Općinskom vijeću Kalesija, Admir Karić, tokom posljednje sjednice kolege je podsjetio da su u objekt "Febi", gdje su konobarice bile djevojčice, odlazili vijećnici, načelnici, uposlenici pravosudnih i policijskih institucija. Naglasio je da se taj objekat upravo nalazi preko puta osnovne škole u Kalesiji.
Kolege iz policije sada najavljuju istragu u vlastitim redovima i traže odgovornost svih koji su znali, šutjeli ili učestvovali u organizovanim poslovima. Pod posebnom pažnjom bit će Policijska stanica Kalesija i njeni službenici, te PS Sapna.
"Sva imovina u kojoj su činjena kaznena djela je na ime Kopićeve supruge", piše Interview.ba.
Evropa
SLOVAČKI PREMIJER BIJESAN NAKON NAPISA DA JE ŠOKIRAN TRUMPOM: "Niko ništa nije vidio ni čuo"
Prije 17 min0
Zdravlje
ZA SVE "NOĆNE PTICE": Zašto vas kasno lijeganje može koštati zdravlja srca?
Prije 21 min0
Vijesti
UDRUŽENJE ŽRTAVA I SVJEDOKA GENOCIDA: "Negiranje zločina nije sloboda govora"
Prije 24 min0
Politika
NAKON DODIKA, JAVILA SE I TRIŠIĆ-BABIĆ IZ IZREALA: "Mi smo svjedoci da smo došli do krune našeg mukotrpnog rada..."
Prije 29 min1
Hronika
PENZIONISANI POLICAJAC UBIO ŽENU I SINA: Izrešetao ih, pa izvršio samoubistvo; MOTIV za dvostruko ubistvo BUDI JEZU
25. Jan. 20260
Hronika
NA GRANICI UHAPŠEN VIJEĆNIK SDP-a: Haris Selmanović i Hasan Abdihodžić pokušali prokrijumčariti...
Prije 4h0
Hronika
DOŠAO JE U POSEBNOM VOZILU, ČUVALI SU GA DO ZUBA NAORUŽANI SPECIJALCI: "Nisam kriv"
26. Jan. 20260
Hronika
ZVUČNA IMENA NA LISTI ZA HAPŠENJE: MUP KS zbog primanja mita i namještanja vozačkih ispita uhapsio i dvojicu bivših kolega
26. Jan. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.