Sport
KORAK KA EVROPSKIM STANDARDIMA: Raspisan tender za izgradnju Južne tribine stadiona Grbavica – Investicija od 4,7 miliona KM
28. Feb. 20250
Načelnica Karić istakla je važnost uključivanja najmlađih u obilježavanje Dana državnosti.
Vijesti
24. Nov. 2025 24. Nov. 2025
0
Općina Novo Sarajevo obilježila je 25. novembar – Dan državnosti Bosne i Hercegovine zajedno s učenicima novosarajevskih osnovnih škola kroz poseban program pod motom "Zašto volim Bosnu i Hercegovinu?“.
Učenici su, zajedno s općinskom načelnicom Benjaminom Karić i predsjedavajućim Općinskog vijeća Edisonom Pavlovićem ispisivali poruke ljubavi, ponosa i nade koje su postavljali na veliku kartu Bosne i Hercegovine, postavljenu u holu Općine.
Ovaj simbolični čin bio je prilika da se čuje dječiji glas – iskren, čist i pun ljubavi prema domovini. Kroz kratke, ali snažne poruke, djeca su podsjetila na vrijednosti koje nas ujedinjuju: zajedništvo, poštovanje, ponos i vjeru u budućnost.
Načelnica Karić istakla je važnost uključivanja najmlađih u obilježavanje Dana državnosti.
- Dječija riječ je najistinitija i najiskrenija. Njihove poruke pokazuju nam zašto se Bosna i Hercegovina voli – srcem, dobrim djelima i vjerom u bolje sutra. Sretan Dan državnosti svim građankama i građanima naše domovine - poručila je načelnica Karić.
Karta ispunjena dječijim porukama ostaje trajni podsjetnik na ovaj dan i krasit će prostor Općine kao simbol ljubavi prema domovini i povezanosti generacija.
Općina Novo Sarajevo zahvaljuje svim učenicima i nastavnicima koji su učestvovali u ovoj aktivnosti i doprinijeli da Dan državnosti bude obilježen na najljepši mogući način, saopćeno je iz Općine Novo Sarajevo.
Svijet
NETANYAHU PRIJETI: "Ajatolahu ne bih dao policu životnog osiguranja"
Prije 8 min0
Rat u zalivu
UDARNA VIJEST: Iranski kamikaza dron udario u francusku bezu u Erbilu, uništen helikopter, povrijeđeno šest vojnika (VIDEO)
Prije 11 min0
Sport
"SB" NA KOŠARKAŠKOM SPEKTAKLU U SARAJEVU: Dubai slavio pred "domaćom" publikom u Zetri (FOTO)
Prije 16 min0
Evropa
DRAMA U NORVEŠKOJ: Napadnuta sinagoga, policija uhapsila jednu osobu (VIDEO)
Prije 27 min0
Vijesti
DIPLOMATSKI SKANDAL: Lagumdžija bez saglasnosti Predsjedništva BiH podržao rezoluciju o osudi Irana!
11. Mar. 20265
Vijesti
ŠTA SE DOGAĐA U REPUBLICI SRPSKOJ: Taktička vježba na području Laktaša, obavijest građanima...
10. Mar. 20260
Vijesti
SKANDALOZNO: Državni tužilac Ćazim Hasanspahić deset godina u ladici čuvao predmet ratnih zločina protiv Dragana Čovića...
Prije 13h2
Vijesti
GRMI, PUŠE, PADA: Stiže promjena vremena, donosimo prognozu do nedjelje...
11. Mar. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.