Hronika
PAO NA GRANICI: Pokušao ući sa falsifikovanom vozačkom dozvolom
Prije 3h0
Pronađeno je i oduzeto preko kilogram narkotika, tri puške, pištolj, kao i 54 komada municije različite vrste i kalibra.
Hronika
08. Dec. 2025
0
Službenici Regionalnog centra bezbjednosti “Sjever” u nastavku pojačanih aktivnosti na suzbijanju svih oblika kriminaliteta, sa posebnim akcentom na suzbijanje nasilja, ilegalnog posjedovanja oružja i zloupotrebe narkotika, a u skladu sa nacionalnim prioritetima, procesuirali su dvije osobe.
Postupajući po operativnim podacima do kojih su policijski službenici došli nizom preduzetih radnji na terenu, na teritoriji Rožaja i Plava, pronađeno je i oduzeto preko kilogram narkotika, tri puške, pištolj, kao i 54 komada municije različite vrste i kalibra.
"Postupajući po operativnim informacijama da se u objektu u vlasništvu S.Ć. iz Rožaja nalazi određena količina psihoaktivnih supstanci, policijski službenici su preduzeli konkretne aktivnosti koje su rezultirale lišenjem slobode jednog lica. Brzom i efikasnom reakcijom policijskih službenika, A.N. koje je pokušalo iz pomenutog objekta da izmjesti psihoaktivne supstance koje su se tamo nalazile, je u tome spriječen i lišen slobode. Riječ je o sedam pakovanja materije za koju se sumnja da je opojna droga marihuana ukupne težine 712 grama, kao i 10 pakovanja sa sadržajem praškaste materije za koju se sumnja da je opojna droga kokain, ukupne težine 343 grama", navode u policiji.
A.N. se sumnjiči za krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga i on će uz krivičnu prijavu biti priveden postupajućem tužiocu u Višem državnom tužilaštvu u Bijelom Polju na dalju nadležnost.
Policija, u saradnji sa višim državnim tužiocem iz Bijelog Polja, preduzima dalje mjere i radnje u cilju prikupljanja dodatnih dokaza i identifikovanja eventualno povezanih lica koja djeluju u okviru ove mreže ulične prodaje narkotika.
U ovim pojačanim aktivnostima, kako dodaju u saopštenju, policija je izvršila i pretres stana i drugih prostorija koje koristi S.C. iz Plava gdje je pronađen i oduzet pištolj marke Češka zbrojovka, kalibra 7,65 mm, lovački karabin, dvije lovačke puške i 54 komada municije različite vrste i kalibra, sve bez adekvatne, odnosno važeće dokumentacije.
"Tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Plavu koji je upoznat sa događajem naložio je da se protiv S.C. podnese krivična prijava u redovnom postupku zbog sumnje da je izvršio krivično djelo nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija", navode u saopštenju.
U policiji poručuju da službenici Regionalnog centra bezbjednosti “Sjever” nastavljaju pojačane aktivnosti iz svoje nadležnosti, sa posebnim fokusom na aktivnosti usmjerene na suzbijanje krivičnih djela i prekršaja iz oblasti zloupotrebe narkotika i oružja, a sve u cilju sprečavanja nasilja, otkrivanja izvršilaca nelegalnih aktivnosti i podizanja nivoa bezbjednosti u društvu.
Hronika
PAO NA GRANICI: Pokušao ući sa falsifikovanom vozačkom dozvolom
Prije 3h0
Hronika
U NASTAVKU POLICIJSKE AKCIJE: Uhapšena i treća osoba koja se sumnjiči za sudjelovanje u nastanku najveće plantaže marihuane
29. Okt. 20250
Hronika
PROCURILI DETALJI DRAME U SARAJEVU: Policija zatekla provalnika na djelu, taman se spremao za...
04. Sep. 20200
Sport
NAJLJEPŠI VRISAK NA OLIMPIJADI: Majka i sin ispisali istoriju u Milano-Cortini (VIDEO)
Prije 12 min0
Politika
BRUTALAN ODGOVOR IZ SDS-a ANI TRIŠIĆ BABIĆ: "NATO lobistkinja i zaposlenica OHR-a kritikuje Blanušu"
Prije 15 min0
Društvo
GODIŠNJICA RATNE DŽAMIJE NA ČEMERSKOJ PLANINI: Jedinstvena munara na živom stablu smrče
Prije 22 min0
Vijesti
DIPLOMATSKI ŠAMAR IZ WASHINGTONA: Džaba se Dodik nadao od "novih saveznika" za podršku, stigao mu odgovor State departmenta o BiH
Prije 27 min1
Hronika
VELIKA AKCIJA SIPA-e: Pretresi na 18 lokacija širom BiH
11. Feb. 20261
Hronika
NAKON ŠTO JE UHAPŠEN: Bivšem funkcioneru blokirani računi sa 235 hiljada eura
11. Feb. 20260
Hronika
PUCNJAVA U ŠKOLI: Putevi blokirani, roditelji zabrinuti - Vlasti izdale hitno upozorenje, jake policijske snage na terenu
09. Feb. 20260
Hronika
PODIGNUTA OPTUŽNICA PROTIV ČASNE SESTRE: Sve je priznala, izmislila je napad i uzvik "Allahu ekber", kamere otkrile što je dan prije radila u Importanneu...
10. Feb. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.