Regija
ISPRED PRAVOSUDNIH INSTITUCIJA: Performans "sahrana pravde"
16. Nov. 20250
Ministarstvo finansija budžetom za narednu godinu opredijelilo je 230 miliona eura za programske jedinice: politički sistem i upravu, pravosuđe i javnu bezbjednost
Regija
10. Dec. 2025
0
Neće biti dovoljno novca za poboljšanje uslova za rad tužilaca u sljedećoj godini, saopšteno je na Odboru za politički sistem, pravosuđe i upravu Skupštine Crne Gore, koji je ipak dao zeleno svjetlo na prijedlog zakona o budžetu za 2026.
Ministarstvo finansija budžetom za narednu godinu opredijelilo je 230 miliona eura za programske jedinice: politički sistem i upravu, pravosuđe i javnu bezbjednost, čulo se na Skupštinskom odboru. Predstavnici tih sektora saopštili su da će uglavnom dobiti manje novca nego što su zahtijevali.
Direktor direktorata za državni budžet Bojan Paunović kaže da je Ministarstvo finansija pažljivo odredilo sredstva za narednu godinu za tri glavne budžetske jedinice – politički sistem i upravu, pravosuđe i javnu bezbjednost.
"Podijeljen ukupni iznos od 230,7 miliona eura, od čega je 218,3 u okviru tekućeg budžeta i 12,4 miliona u okviru kapitalnog budžeta", kazao je Paunović.
Sekretar tužilačkog savjeta Hermin Šabotić konstatuje da opredijeljena sredstva ponovo neće biti dovoljna za poboljšanje uslova rada tužilaca.
"Mi smo došli u situaciju da trenutno Više podgoričko tužilaštvo i u lošim uslovima Osnovno državno tužilaštvo, u Baru u Kotoru imamo problem sa krovom. U podgoričkom tužilaštvu sada nakon ovih kiša napravi se ogroman problem oko krova gdje prokišnjava, gdje može doći do požara i do uništenja predmeta", rekao je Šabotić.
I iz Ministarstva unutrašnjih poslova čula se kritika prema Ministarstvu finansija jer su njihove potrebe veće u 2026. u odnosu na odobren novac.
"U nekom optimalnom, relativno kratkom vremenu očekujemo prijem nekoliko stotina novih pripadnika uprave policije. Može se desiti da u jednom trenutku dođe do nedostatka sredstava na budžetskoj stavci", kazao je državni sekretar Novica Obradović. .
Ministarstvo javne uprave 2026. godine raspolagaće sa 10 miliona eura.
"Raspoređen je u okviru dva programa, unapređenje i razvoj javne uprave i upravljanje ljudskim i materijalnim resursima Ministarstva javne uprave", kazao je državni sekretar u tom resoru, Naim Đokaj.
Za Ministarstvo pravde Vlada je za sljedeću godinu opredijelila manje novca u odnosu na tekuću, ukazuje njihov predstavnik Stevan Brajušković.
"S tim što tu moram da napomenem da je Ministarstvo pravde uspjelo da uštedi ovogodišnjeg budžeta oko milion eura koje će biti vraćene u budžet", kazao je Brajušković.
Odbor za pravosuđe Skupštine Crne Gore usvaja predlog zakona o budžetu za 2026. godinu.
Hronika
UČENICI PRIJETILI DJEVOJČICAMA SILOVANJEM: Inspektori utvrdili da je škola bila nijema na vršnjačko nasilje
Prije 4h0
Politika
DRAGAN BURSAĆ PROZVAO "LEGITIMNOG PREDSTAVNIKA": "Čoviću, ako ti je Dodik predsjednik, vodi ga kući"
Prije 4h1
Regija
JANDROKOVIĆ U NEVJERICI: Je li problem u Thompsonu ili u lijevoj radikalnoj vlasti u Zagrebu?
Prije 4h0
Hronika
UŽAS U NJEMAČKOJ: Maloljetnik izboden nožem, životno je ugrožen
Prije 5h0
Regija
DRAMA S DRUGE STRANE DRINE: Beogradski advokat najavljuje crne dane za Srbiju –„Kad se to dogodi - slijedi haos..."
10. Dec. 20250
Regija
VUČIĆU SE OVO NEĆE DOPASTI: Pokrenuta inicijativa da se bošnjačka zastava istakne na svim javnim ustanovama
09. Dec. 20250
Regija
SNIMLJEN NEUGODNI MOMENAT U BRUXELLESU, VON DER LEYEN ZAUSTAVILA VUČIĆA: "Čekaj da se maknemo od kamera..."
Prije 19h0
Regija
HAOS U SRBIJI: Beogradski advokat objavio dokaze –„Bankrot države stiže čim se u Washingtonu oporave od šoka ove spoznaje...“
09. Dec. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.