Show
VJENČANJE GODINE: Dua Lipa i Callum Turner broje sitno do svadbenog vikenda na Siciliji vrijednog milion funti
Prije 8 min0
Venecuelanska vlada je u subotu optužila SAD za napad na civilne i vojne objekte u više država i proglasila nacionalnu vanrednu situaciju.
Regija
03. Jan. 2026
0
Albanija podržava akciju Sjedinjenih Američkih Država (SAD) i predsjednika Donalda Trumpa izvedenu u Venecueli, poručila je ministrica evropskih i vanjskih poslova te zemlje.
"Albanija nedvosmisleno stoji uz Sjedinjene Američke Države i predsjednika Donalda Trumpa u njihovim odlučnim akcijama protiv venecuelanskog narkoterorističkog režima", kazala je Elisa Spiropali u objavi mreži X.
Uputila je podršku i "snažnom vodstvu" američkog državnog sekretara Marka Rubija "u suprotstavljanju autoritarizmu, korupciji i transnacionalnim kriminalnim mrežama".
"Venecuelanski narod ima neosporno pravo na slobodu, demokratiju i vladavinu prava, a međunarodna zajednica ne smije ostati nijema pred represijom i strahom. Kao nepokolebljivi saveznik SAD-a i članica NATO-a, Albanija stoji rame uz rame s američkim vodstvom u odbrani demokratskih principa i globalne sigurnosti", poručila je Spiropali.
Venecuelanska vlada je u subotu optužila SAD za napad na civilne i vojne objekte u više država i proglasila nacionalnu vanrednu situaciju.
Na platformi društvenih medija Truth Social, američki predsjednik Donald Trump potvrdio je da je SAD izveo napad "velikih razmjera", dodajući da su venecuelanski predsjednik Nicolas Maduro i njegova supruga zarobljeni i avionom deportovani iz zemlje.
Napadi su se dogodili nakon višemjesečnih napetosti sa SAD-om, koji je optužio Madura da je umiješan u trgovinu drogom.
Maduro je negirao da je vođa kartela i izrazio je spremnost za razgovore.
Show
VJENČANJE GODINE: Dua Lipa i Callum Turner broje sitno do svadbenog vikenda na Siciliji vrijednog milion funti
Prije 8 min0
Zdravlje
ISTRAŽIVANJE POTVRDILO: Naučnici otkrili da su 2 vitamina skriveni uzrok hroničnog umora
Prije 11 min0
Politika
ŽESTOK OKRŠAJ MILETIĆA I ČOVIĆA: Pljuštale teške uvrede, spominjale se lažne diplome i krivična djela
Prije 15 min0
Politika
SDP SE OGLASIO O IZBORU NOVOG VISOKOG PREDSTAVNIKA: "Pozivamo PIC na jedinstvo i usaglašavanje stavova u interesu BiH"
Prije 19 min0
Regija
SKANDAL MAJSTOR SA HRT-a: Hrvatska bruji o ovom voditelju nacionalne televizije, posljednji skandal je samo kap koja je prelila čašu...
Prije 7h0
Regija
ODGOVOR IZ ZAGREBA NA PLAN ZA FEDERACIJU: "Žele li da Bošnjaci u RH budu konstitutivni ili da Hrvati u BiH budu manjina?!"
02. Jun. 20260
Regija
NOVI SKANDALOZAN ISTUP ŽARKA PUHOVSKOG: "Onog časa kad Bošnjaci odustanu od te RUŽNE IGRE, onda će se moći lakše govoriti!"
Prije 17h1
Regija
OVO SU MUŠKARCI IZ SRBIJE SA KRIMINALNIM DOSIJEIMA KOJI SU ZADRŽANI NA AERODROMU TIVAT: Navodno im je zadatak bio da obezbjeđuju Vučića
03. Jun. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.