Hronika
IZA OVOG OSMIJEHA KRIJE SE JEZIVA DRAMA: Influenserka optužena za ubistvo, prijeti joj smrtna kazna
Prije 8 min0
Uvjeren sam da će profesionalan, odgovoran i transparentan rad u narednom periodu biti najbolji odgovor na sve dileme jednog dijela javnosti.
Vijesti
12. Mar. 2026
0
Dino Selimović, koji je do sada bio u kabinetu ministra vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Elmedina Konakovića (NiP), konačno je imenovan za direktora Međunarodnog aerodroma Sarajevo.
On se oglasio na svom Facebooku. Evo sta je napisao:
"Zahvaljujem Vladi Federacije Bosne i Hercegovine na ukazanom povjerenju, kao i članovima Nadzornog odbora JP Međunarodni Aerodrom Sarajevo na odluci da mi pruže priliku da svojim znanjem i iskustvom doprinesem daljem jačanju, rastu i razvoju ove važne kompanije.
Uvjeren sam da će profesionalan, odgovoran i transparentan rad u narednom periodu biti najbolji odgovor na sve dileme jednog dijela javnosti.
Povodom navoda koji su se u proteklim danima pojavili u javnosti u vezi s mojim imenovanjem u Upravu JP Međunarodni aerodrom Sarajevo, želim istaći sljedeće:
Na funkciju vršioca dužnosti člana uprave JP Međunarodni aerodrom Sarajevo imenovan sam u skladu sa Statutom društva i važećim propisima, uz potpuno ispunjene uslove predviđene za obavljanje ove funkcije.
Zvanje magistra menadžmenta stekao sam na Ekonomskom fakultetu Univerziteta u Sarajevu i University of Bolton (UK), a iza sebe imam više od 20 godina iskustva i staža na rukovodećim pozicijama i poslovima. Dokumentacija koja potvrđuje ove činjenice dostavljena je na vrijeme i dostupna je na uvid.
U pojedinim medijima u proteklim danima objavljene su netačne tvrdnje, uključujući i navode o nepostojanju diplome i dr. Te tvrdnje ne odgovaraju činjenicama i demantovane su dostavljenom dokumentacijom. Zahvaljujem dijelu medija koji su izvještavali profesionalno i korektno u proteklim danima.
Na kraju, želim se iskreno i od srca zahvaliti svojim kolegicama i kolegama u Ministarstvu vanjskih poslova Bosne i Hercegovine, kako u sjedištu u Sarajevu, tako i u našim diplomatsko-konzularnim predstavništvima širom svijeta, a posebno kolegicama i kolegama u Kabinetu ministra vanjskih poslova Bosne i Hercegovine, gospodina Elmedina Konakovića, sa kojima sam uspješno sarađivao u protekle dvije i po godine. Bila je čast i zadovoljstvo služiti i raditi u interesu države Bosne i Hercegovine", napisao je Selimović.
Hronika
IZA OVOG OSMIJEHA KRIJE SE JEZIVA DRAMA: Influenserka optužena za ubistvo, prijeti joj smrtna kazna
Prije 8 min0
Evropa
HOROR U NIZOZEMSKOJ: Nakon smrti bračnog para, uhapšena maloljetna kćerka
Prije 16 min0
Svijet
UDAR NA ZALJEVSKE ZEMLJE: Irak poslao oštro upozorenje
Prije 17 min0
SP 2026
NAGELSMANN BIJESAN: "Njemačka je kažnjena zbog osvajanja grupe na Svjetskom prvenstvu"
Prije 19 min0
Vijesti
GOTOVO JE: Bosna i Hercegovina pobijedila Katar i ispisala povijest!
Prije 15h0
Vijesti
NEKA SE DRUGI RADUJU: Pogledajte kako su Dodikovi mediji izvijestili o historijskom uspjehu reprezentacije Bosne i Hercegovine...
Prije 8h0
Vijesti
SABINA ĆUDIĆ ODGOVORILA RODU BLAGOJEVIĆU: Naša stranka prekida podršku Južnoj interkonekciji
23. Jun. 20260
Vijesti
ZASTAVE U ZRAKU: Pogledajte kako se u Republici Srpskoj slavila pobjeda Zmajeva...
Prije 5h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.