Regija
NIJE SAMO VUČIĆ NA UDARU STOJKOVIĆA: Kome je poručio - "Neće da može, niste Bogom dani"
20. Jan. 20260
Stojković je ranije bio uhapšen zbog sumnje da je počinio krivično djelo odavanja službene tajne.
Regija
27. Mar. 2026
0
Advokat Čedomir Stojković pušten je na slobodu nakon što mu je istekao određeni pritvor od 30 dana.
"Isteklo je 30 dana koliko mu je bilo određeno da provede u pritvoru i on je pušten na slobodu. Prije toga nijedna žalba koju smo mi uložili nije bila uvažena. Njemu su oduzeta oba telefona, tako da ne možemo da stupimo u kontakt sa njim, samo imamo informaciju da je izašao po isteku određene mjere pritvora do 30 dana", saopštio je njegov branilac, Isa Spahović za portal Nova.rs.
Stojković je ranije bio uhapšen zbog sumnje da je počinio krivično djelo odavanja službene tajne. Povod za istragu bio je njegov objavljeni post na društvenoj mreži X, u kojem je naveo da je kompanija Škoda raskinula ugovor sa Bezbjednosno-informativnom agencijom (BIA) o održavanju voznog parka.
Advokat je prethodno bio u kućnom pritvoru zbog navodnog "poziva na nasilnu promjenu ustavnog poretka", koji je kasnije zamijenjen zatvorskim pritvorom u Okružnom zatvoru u Beogradu, po predlogu Višeg javnog tužilaštva.
Stojković je ranije izjavio da smatra kako je pravi razlog njegovog pritvora krivična prijava koju je podnio protiv predsjednika Srbije Aleksandra Vučića, vezano za slučaj poznat kao "Sarajevo safari". Njegovi pojedini kolege sugerišu da je u pitanju mogla biti lična osveta, iako sam Stojković tvrdi da Vučić nije lično učestvovao, već da je navodno organizovao odlazak bogatih stranih lovaca u Sarajevo.
Regija
NIJE SAMO VUČIĆ NA UDARU STOJKOVIĆA: Kome je poručio - "Neće da može, niste Bogom dani"
20. Jan. 20260
Regija
MIODRAG KAPOR DEMANTOVAO NAVODE: "Nisam agent režima i nisam učestvovao u dirvezantskoj akciji, niti pokušavao da izazovem sukobe"
18. Jan. 20260
Regija
ČEDOMIR STOJKOVIĆ ZATRESAO SRBIJU: „Agent Vučićevog režima pokušao je u diverzantskoj akciji u Novom Sadu...“
18. Jan. 20260
Regija
ČEDOMIR STOJKOVIĆ PRKOSI VUČIĆU: "Prije nego me odvedu u pritvor poslat ću..." (VIDEO)
01. Jan. 20260
Regija
DA LI JE BEOGRAD PREPISAO PLAN MOSKVE?: Vučićev manevar neodoljivo podsjeća na Putina
Prije 12 min0
Vijesti
NOVA ETAPA ZA OHR: Louis J. Crishock preuzeo mandat i odmah se obratio javnosti
Prije 16 min0
Hronika
TRAGIČAN KRAJ POTRAGE: U Drini pronađeno tijelo nestalog policajca
Prije 18 min0
Svijet
BRUTALNO ISKRENA PORUKA IZ TEL AVIVA: Mike Huckabee poslao jasnu poruku svijetu - "Nismo toliko glupi da prekinemo ovo partnerstvo!"
Prije 19 min0
Regija
NENAD ČANAK, OTVORENO: „Republika Srpska na moru – prioritet je za Beograd...“
30. Jun. 20260
Regija
KOME SMETAJU LJILJANI?: Objava aktivistkinje iz Novog Sada izazvala burne reakcije
Prije 19h1
Regija
POJAVILA SE KARTA ZBOG KOJE HRVATI BJESNE: Istru daje Italiji, a Dalmaciju Srbiji
Prije 15h0
Regija
KLJUČA U SRBIJI, VUČIĆU SE TRESE STOLICA: "Bliži vam se kraj"
28. Jun. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.