Evropa
BEZ MILOSTI ZA IZRAELSKOG PREMIJERA: Péter Magyar najavio uhićenje Netanyahua ako kroči u Mađarsku
20. Apr. 20261
"Dogovor je bio da će doći do prekida vatre..."
Rat u zalivu
13. Apr. 2026 13. Apr. 2026
0
Premijer Izraela Benjamin Netanyahu rekao je u ponedjeljak da ga je američki potpredsjednik J.D. Vance nazvao u nedjelju nakon što je napustio Islamabad.
Vance ga je, tvrdi izraelski premijer, informirao o pregovorima s Iranom.
"Dogovor je bio da će doći do prekida vatre i da će Iranci odmah otvoriti Tjesnac. To nisu učinili, a Amerikanci to nisu mogli prihvatiti", rekao je Netanyahu u javnom obraćanju na početku sastanka kabineta.
"Također mi je jasno dao do znanja da je glavno pitanje na dnevnom redu predsjednika Trumpa i Sjedinjenih Država uklanjanje svih obogaćenih materijala i osiguranje da u nadolazećim godinama, a to bi moglo biti decenijama, neće biti obogaćivanja unutar Irana. To je njihov fokus i naravno da je važno i nama", rekao je Netanyahu, prenosi Reuters.
Evropa
BEZ MILOSTI ZA IZRAELSKOG PREMIJERA: Péter Magyar najavio uhićenje Netanyahua ako kroči u Mađarsku
20. Apr. 20261
Svijet
IZREAL NA NOGAMA: Hiljade na ulicama traže hitan odlazak Netanyahua!
19. Apr. 20260
Svijet
SUD ODGODIO ODLUKU O SMJENI NETANYAHUOVA MINISTRA: Premijer Izraela poručio - "To je isključivo moja ovlast!"
16. Apr. 20260
Svijet
VELIKA ANALIZA CNN-a: Poraz Orbána težak udarac za Benjamina Netanyahua u izbornoj godini!
14. Apr. 20260
Sport
BOSANSKOHERCEGOVAČKA SKIJAŠICA: Elvedina Muzaferija doživjela tešku nesreću i prijelom noge
Prije 15 min0
Sport
ČUVENI FUDBALER RADIO KAO DRVOSJEČA DA BI PREŽIVIO: "Niko me nije htio, igrao sam za 75 eura mjesečno"
Prije 23 min0
Hronika
"INTERES JE UVIJEK IZNAD PRIJATELJSTVA": Nataša Miljanović-Zubac objavila zanimljivu sliku povodom pucnjave u Lukavici i direktno prozvala Minića
Prije 23 min0
Jeste li znali
KO UZME OVE PLOČICE ZA KUPATILO MOGAO BI SE POKAJATI: Keramičar otkrio koje su prava noćna mora
Prije 31 min0
Rat u zalivu
TRUMP ŠOKIRAO SVIJET, PREOKRET U ZADNJI ČAS: Amerika spremala udar na Iran kakav nije viđen od 1945., a onda je uslijedio poziv
02. Avg. 20261
Rat u zalivu
TRUMP GUBI ŽIVCE: Očekivao je brzu pobjedu, a dobio šest mjeseci čistog iranskog pakla
01. Avg. 20260
Rat u zalivu
DVIJE SEDMICE PAKLA, CILJEVI SU POZNATI: Amerika se priprema za teško bombardovanje Irana
01. Avg. 20260
Rat u zalivu
POVRATAK IZ PEPELA: Iranski saveznici bili su oslabljeni, a sada ponovo vrše pritisak na Izrael i SAD
02. Avg. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.