AKTIVIRANA KLAUZULA: Edin Džeko je upravo zaradio 400.000 eura

Dijamant je nastupio u pobjedi protiv Fortune Düsseldorf rezultatom 1:0 u 32. kolu, kojom je Schalke i matematički osigurao plasman u Bundesligu, piše Reprezentacija.ba.

  • Zabava

  • Prije 2h  

  • 0

Edin Džeko (40) se vratio u tim Schalkea nakon povrede koja ga je na duži period odvojila od terena. 

Dijamant je nastupio u pobjedi protiv Fortune Düsseldorf rezultatom 1:0 u 32. kolu, kojom je Schalke i matematički osigurao plasman u Bundesligu, piše Reprezentacija.ba.

Džeko je dao značajan doprinos Schalkeu na putu ka povratku u elitu njemačkog fudbala.

Iako ne spada među najplaćenije igrače Schalkea, Džeko će prema podacima magazina Sports Illustrated do kraja sezone zaraditi oko 300.000 eura, što iznosi približno 50.000 eura mjesečno.

Ipak, značajan dio njegove zarade dolazi kroz bonuse.

U ugovoru je predviđeno da za svaki osvojeni bod inkasira dodatnih 3.000 eura, dok je plasmanom u Bundesligu aktivirana posebna klauzula.

Zahvaljujući tome, Džeko će dobiti još 400.000 eura, čime je ova sezona za njega dobila i izuzetno unosnu finansijsku dimenziju.

Od dolaska iz Fiorentine upisao je devet nastupa za klub iz Gelsenkirchena, pri čemu je postigao šest golova i dodao tri asistencije.

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...