Hronika
DRAMA U SRBIJI: U požaru kod Zrenjanina srušen toranj pravoslavne crkve
Prije 11 min0
Posljednjih mjeseci pojavile su se informacije o neslaganjima između Gabbard i Trumpa.
Svijet
Prije 1h Prije 1h
0
Tulsi Gabbard podnijela je ostavku na dužnost direktorice Nacionalne obavještajne službe SAD-a. O svojoj odluci lično je obavijestila predsjednika Donalda Trumpa tokom današnjeg sastanka u Ovalnom uredu.
Glavni razlog ostavke jest zdravstveno stanje njezinog supruga, kojemu je dijagnosticiran rijedak oblik raka kostiju. Gabbard je navela da želi biti uz njega i pružiti mu punu podršku tokom liječenja.
I am deeply grateful for the trust President Trump placed in me and for the opportunity to lead @ODNIgov for the last year and a half.
— Tulsi Gabbard (@TulsiGabbard) May 22, 2026
Unfortunately, I must submit my resignation, effective June 30, 2026. My husband, Abraham, has recently been diagnosed with an extremely rare… pic.twitter.com/PS0Dxp5zpd
U pismu ostavke Gabbard je napisala da je „duboko zahvalna na povjerenju koje ste mi ukazali i na prilici da godinu i pol vodim Ured direktora Nacionalne obavještajne službe“.
Posljednjih mjeseci pojavile su se informacije o neslaganjima između Gabbard i Trumpa, posebno oko politike prema Iranu. Trump je ranije izjavio da se njih dvoje „malo razlikuju“ u pristupu iranskom nuklearnom programu.
Hronika
DRAMA U SRBIJI: U požaru kod Zrenjanina srušen toranj pravoslavne crkve
Prije 11 min0
Vijesti
"SNAGA ODVRAĆA HAOS": Ovako je o našoj zemlji govorio potencijalni novi američki ambasador u BiH
Prije 13 min0
Jeste li znali
TAJNE PROLJEĆNIH PRAZNIKA U NJEMAČKOJ: Zašto proslava Duhova zbunjuje strance i kako je rođendan crkve ujedinio milione ljudi
Prije 18 min0
Hronika
U NEDJELJU KREĆE MASOVNA POTRAGA: GSS-ovci već treći dan tragaju za nestalom osobom kod Konjica
Prije 22 min0
Svijet
AMERIKA PRETVORENA U GLINENU METU: Više od 300 iranskih jurišnih dronova stiglo tik uz granicu SAD-a – Donald Trump proglasio uzbunu u Pentagonu
21. Maj 20260
Svijet
ŠOKANTAN VIDEO OBILAZI SVIJET: Izraelska vojska zarobila flotilu, pogledajte kako je desničarski ministar ponižavao vezane ljude (VIDEO)
20. Maj 20260
Svijet
NEW YORK TIMES, EKSKLUZIVNO: Nevjerovatno je koga su Trump i Netanyahu htjeli postaviti na čelo Irana...
20. Maj 20260
Svijet
NIŠTA NIJE SLUČAJNO: Nevjerovatni podaci o poslovanju kompanije sina Donalda Trumpa, šta mu je obećao Dodik...
20. Maj 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.